A Szovjetunió az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 489 fő 23 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Nyikolaj Balbosin | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), Oroszország (1900–1912, 1994–), Észtország (1920–1936, 1992–), Lettország (1924–1936, 1992–), Litvánia (1924–1928, 1992–), Fehéroroszország (1994–), Grúzia (1994–), Kazahsztán (1994–), Kirgizisztán (1994–), Moldova (1994–), Örményország (1994–), Ukrajna (1994–), Üzbegisztán (1994–), Azerbajdzsán (1996–), Tádzsikisztán (1996–), Türkmenisztán (1996–) |
A Szovjetunió a Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok házigazda nemzeteként vett részt a versenyeken. Az országot az olimpián 23 sportágban 489 sportoló képviselte, akik összesen 195 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Markin, ViktorViktor Markin | Atlétika | Férfi 400 m |
1 Arany | Muravjov, VladimirVladimir Muravjov Nyikolaj Szidorov Alekszandr Akszinyin Andrej Prokofjev | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
1 Arany | Valiulis, RemigijusRemigijus Valiulis Mihail Linge Nyikolaj Cserneckij Viktor Markin Viktor Burakov | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
1 Arany | Uudmäe, JaakJaak Uudmäe | Atlétika | Férfi hármasugrás |
1 Arany | Kiszelov, VolodimirVolodimir Kiszelov | Atlétika | Férfi súlylökés |
1 Arany | Rascsupkin, ViktorViktor Rascsupkin | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
1 Arany | Szjedih, JurijJurij Szjedih | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
1 Arany | Kūla, DainisDainis Kūla | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
1 Arany | Kondratyjeva, LjudmilaLjudmila Kondratyjeva | Atlétika | Női 100 m |
1 Arany | Olizarenko, NagyijaNagyija Olizarenko | Atlétika | Női 800 m |
1 Arany | Kazankina, TatyjanaTatyjana Kazankina | Atlétika | Női 1500 m |
1 Arany | Komiszova, VeraVera Komiszova | Atlétika | Női 100 m gát |
1 Arany | Prorocsenko, TatyjanaTatyjana Prorocsenko Tatyjana Gojscsik Nyina Zjuszkova Irina Nazarova Ljudmila Csernova Olga Minyejeva | Atlétika | Női 4 × 400 m váltó |
1 Arany | Kolpakova, TatyjanaTatyjana Kolpakova | Atlétika | Női távolugrás |
1 Arany | Tkacsenko, NagyijaNagyija Tkacsenko | Atlétika | Női ötpróba |
1 Arany | Üskempirov, ZsakszilikZsakszilik Üskempirov | Birkózás | Kötöttfogás, 48 kg |
1 Arany | Blagidze, VahtangVahtang Blagidze | Birkózás | Kötöttfogás, 52 kg |
1 Arany | Szerikov, SamilSamil Szerikov | Birkózás | Kötöttfogás, 57 kg |
1 Arany | Korban, GennagyijGennagyij Korban | Birkózás | Kötöttfogás, 82 kg |
1 Arany | Kolcsinszkij, AlekszandrAlekszandr Kolcsinszkij | Birkózás | Kötöttfogás, +100 kg |
1 Arany | Beloglazov, AnatolijAnatolij Beloglazov | Birkózás | Szabadfogás, 52 kg |
1 Arany | Beloglazov, SzergejSzergej Beloglazov | Birkózás | Szabadfogás, 57 kg |
1 Arany | Abusev, MagomedgaszanMagomedgaszan Abusev | Birkózás | Szabadfogás, 62 kg |
1 Arany | Abszaidov, SzajpullaSzajpulla Abszaidov | Birkózás | Szabadfogás, 68 kg |
1 Arany | Oganeszjan, SzanaszarSzanaszar Oganeszjan | Birkózás | Szabadfogás, 90 kg |
1 Arany | Matye, IljaIlja Matye | Birkózás | Szabadfogás, 100 kg |
1 Arany | Angyijev, SzoszlanSzoszlan Angyijev | Birkózás | Szabadfogás, +100 kg |
1 Arany | Szoloduhin, NyikolajNyikolaj Szoloduhin | Cselgáncs | Férfi harmatsúly |
1 Arany | Habareli, SotaSota Habareli | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
1 Arany | Hlopceva, JelenaJelena Hlopceva Larisza Popova | Evezés | Női kétpárevezős |
1 Arany | Loszaberidze, KetevanKetevan Loszaberidze | Íjászat | Női egyéni |
1 Arany | Parfenovics, VlagyimirVlagyimir Parfenovics | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 500 m |
1 Arany | Parfenovics, VlagyimirVlagyimir Parfenovics Szerhij Csuhraj | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 500 m |
1 Arany | Parfenovics, VlagyimirVlagyimir Parfenovics Szerhij Csuhraj | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
1 Arany | Posztrehin, SzergejSzergej Posztrehin | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 500 m |
1 Arany | Szuhorucsenkov, SzergejSzergej Szuhorucsenkov | Kerékpározás | Férfi egyéni mezőnyverseny |
1 Arany | Kasirin, JurijJurij Kasirin Oleg Logvin Szergej Selpakov Anatolij Jarkin | Kerékpározás | Férfi csapat időfutam |
1 Arany | Manakov, ViktorViktor Manakov Valerij Movcsan Vlagyimir Oszokin Vitalij Petrakov Alekszandr Krasznov | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
1 Arany | Nemzeti válogatott Natalija Sersztyuk Ljubov Odinokova Zinajida Turcsina Tatjana Kocserhina Ljudmila Bobrusz Larisza Karlova Aldona Nenėnienė Irina Palcsikova Larisza Szavkina Julija Szafina Olga Zubareva Valentyina Berzina Sigita Strečen | Kézilabda | Női |
1 Arany | Nemzeti válogatott Angelė Rupšienė Tetyana Nadirova Olga Korosztyeljova Tatyjana Ovecskina Nagyezsda Olhova Uļjana Semjonova Nyelli Ferjabnyikova Olga Szuharnova Ljubov Sarmaj Vida Beselienė Ljudmila Rogozsina Taccjana Ivinszkaja | Kosárlabda | Női |
1 Arany | Kovsov, JurijJurij Kovsov Viktor Ugrjumov Vera Miszevics | Lovaglás | Csapat díjlovaglás |
1 Arany | Csukanov, VjacseszlavVjacseszlav Csukanov Viktor Poganovszkij Viktor Aszmajev Nyikolaj Korolkov | Lovaglás | Csapat díjugratás |
1 Arany | Blinov, AlekszandrAlekszandr Blinov Jurij Szalnyikov Valerij Volkov Szergej Rogozsin | Lovaglás | Csapat lovastusa |
1 Arany | Portnov, AlekszandrAlekszandr Portnov | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
1 Arany | Kalinyina, IrinaIrina Kalinyina | Műugrás | Női egyéni műugrás |
1 Arany | Szabirov, SamilSamil Szabirov | Ökölvívás | Papírsúly |
1 Arany | Sztarosztyin, AnatolijAnatolij Sztarosztyin | Öttusa | Egyéni |
1 Arany | Sztarosztyin, AnatolijAnatolij Sztarosztyin Pavel Lednyov Jevgenyij Lipejev | Öttusa | Csapat |
1 Arany | Nemzeti válogatott Jurij Pancsenko Vjacseszlav Zajcev Alekszandr Szavin Vlagyimir Dorohov Alekszandr Jermilov Pāvels Seļivanovs Oleh Moliboha Vlagyimir Kondra Vlagyimir Csernisov Fegyir Lascsonov Valerij Krivov Viljar Loor | Röplabda | Férfi |
1 Arany | Nemzeti válogatott Nagyezsda Radzevics Natalja Razumova Olga Szolovova Jelena Ahaminova Jelena Andrejuk Irina Makogonova Ljubov Kozireva Szvetlana Nyikisina Ljudmila Csernisova Szvetlana Badulina Ligyia Loginova Larisza Pavlova | Röplabda | Női |
1 Arany | Melentyjev, AlekszandrAlekszandr Melentyjev | Sportlövészet | Szabadpisztoly |
1 Arany | Vlaszov, ViktorViktor Vlaszov | Sportlövészet | Sportpuska összetett |
1 Arany | Szokolov, IgorIgor Szokolov | Sportlövészet | Futócéllövészet |
1 Arany | Oszmonalijev, KanibekKanibek Oszmonalijev | Súlyemelés | 52 kg |
1 Arany | Mazin, ViktorViktor Mazin | Súlyemelés | 60 kg |
1 Arany | Vardanyan, JurikJurik Vardanyan | Súlyemelés | 82,5 kg |
1 Arany | Taranyenka, LeanyidLeanyid Taranyenka | Súlyemelés | 110 kg |
1 Arany | Rahmanov, SzultanSzultan Rahmanov | Súlyemelés | +110 kg |
1 Arany | Gyityatyin, AlekszandrAlekszandr Gyityatyin | Torna | Férfi egyéni összetett |
1 Arany | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov Vlagyimir Markelov Alekszandr Gyityatyin Eduard Azarján Bohdan Makuc Alekszandr Tkacsov | Torna | Férfi csapat összetett |
1 Arany | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi ugrás |
1 Arany | Tkacsov, AlekszandrAlekszandr Tkacsov | Torna | Férfi korlát |
1 Arany | Gyityatyin, AlekszandrAlekszandr Gyityatyin | Torna | Férfi gyűrű |
1 Arany | Davidova, JelenaJelena Davidova | Torna | Női egyéni összetett |
1 Arany | Kim, NelliNelli Kim Jelena Davidova Marija Filatova Jelena Najmusina Natalja Saposnyikova Sztella Zaharova | Torna | Női csapat összetett |
1 Arany | Kim, NelliNelli Kim | Torna | Női talaj |
1 Arany | Saposnyikova, NataljaNatalja Saposnyikova | Torna | Női ugrás |
1 Arany | Kopljakov, SzergejSzergej Kopljakov | Úszás | Férfi 200 m gyors |
1 Arany | Salnikov, VladimirVladimir Salnikov | Úszás | Férfi 400 m gyors |
1 Arany | Szalnyikov, VlagyimirVlagyimir Szalnyikov | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
1 Arany | Kopljakov, SzergejSzergej Kopljakov Vlagyimir Szalnyikov Ivar Stukolkin Andrej Krilov Szergej Ruszin Szerhij Kraszjuk Jurij Priszekin | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
1 Arany | Žulpa, RobertasRobertas Žulpa | Úszás | Férfi 200 m mell |
1 Arany | Feszenko, SzerhijSzerhij Feszenko | Úszás | Férfi 200 m pillangó |
1 Arany | Szidorenko, AlekszandrAlekszandr Szidorenko | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
1 Arany | Kačiušytė, LinaLina Kačiušytė | Úszás | Női 200 m mell |
1 Arany | Muzičenko, AleksandrsAleksandrs Muzičenko Valentyin Mankin | Vitorlázás | Csillaghajó |
1 Arany | Szmirnov, VolodimirVolodimir Szmirnov | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
1 Arany | Krovopuszkov, ViktorViktor Krovopuszkov | Vívás | Férfi kard, egyéni |
1 Arany | Szigyak, ViktorViktor Szigyak Volodimir Nazlimov Viktor Krovopuszkov Mihail Burcev Mikalaj Aljohin | Vívás | Férfi kard, csapat |
1 Arany | Nemzeti válogatott Jevgenyij Saranov Szergej Kotyenko Vlagyimir Akimov Jevgenyij Grisin Mait Riisman Alekszandr Kabanov Alekszej Barkalov Jerkin Sagajev Georgij Msvenyieradze Mikhail Ivanov Vjacseszlav Szobcsenko | Vízilabda | Férfi |
2 Ezüst | Arhipenko, VaszillVaszill Arhipenko | Atlétika | Férfi 400 m gát |
2 Ezüst | Pocsincsuk, PjotrPjotr Pocsincsuk | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
2 Ezüst | Volkov, KonsztantyinKonsztantyin Volkov | Atlétika | Férfi rúdugrás |
2 Ezüst | Szanyejev, ViktorViktor Szanyejev | Atlétika | Férfi hármasugrás |
2 Ezüst | Barisnyikov, AlekszandrAlekszandr Barisnyikov | Atlétika | Férfi súlylökés |
2 Ezüst | Litvinov, SzergejSzergej Litvinov | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
2 Ezüst | Makarov, AlekszandrAlekszandr Makarov | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
2 Ezüst | Kucenko, JurijJurij Kucenko | Atlétika | Férfi tízpróba |
2 Ezüst | Bocsina, NataljaNatalja Bocsina | Atlétika | Női 200 m |
2 Ezüst | Minyejeva, OlgaOlga Minyejeva | Atlétika | Női 800 m |
2 Ezüst | Komiszova, VeraVera Komiszova Ljudmila Maszlakova Vera Anyiszimova Natalja Bocsina | Atlétika | Női 4 × 100 m váltó |
2 Ezüst | Kracsevszkaja, SzvetlanaSzvetlana Kracsevszkaja | Atlétika | Női súlylökés |
2 Ezüst | Gunba, SzaidaSzaida Gunba | Atlétika | Női gerelyhajítás |
2 Ezüst | Rukavisnyikova, OlgaOlga Rukavisnyikova | Atlétika | Női ötpróba |
2 Ezüst | Bikov, AnatolijAnatolij Bikov | Birkózás | Kötöttfogás, 74 kg |
2 Ezüst | Kanigin, IgorIgor Kanigin | Birkózás | Kötöttfogás, 90 kg |
2 Ezüst | Aracilov, MagomedhanMagomedhan Aracilov | Birkózás | Szabadfogás, 82 kg |
2 Ezüst | Hubuluri, TengizTengiz Hubuluri | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
2 Ezüst | Jakusa, VaszilVaszil Jakusa | Evezés | Férfi egypárevezős |
2 Ezüst | Pimenov, JurijJurij Pimenov Nyikolaj Pimenov | Evezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
2 Ezüst | Pereverzev, ViktorViktor Pereverzev Gennagyij Krjucskin Alekszandr Lukjanov | Evezés | Férfi kormányos kettes |
2 Ezüst | Sapocska, JurijJurij Sapocska Jevgenyij Barbakov Valerij Klesnyov Nyikolaj Dovgany | Evezés | Férfi négypárevezős |
2 Ezüst | Kamkin, AlekszejAlekszej Kamkin Valerij Dolinyin Alekszandr Kulagin Vitalij Jeliszejev | Evezés | Férfi kormányos nélküli négyes |
2 Ezüst | Garonskis, ArtūrsArtūrs Garonskis Dimants Krišjānis Dzintars Krišjānis Žoržs Tikmers Juris Bērziņš | Evezés | Férfi kormányos négyes |
2 Ezüst | Mahina, AntonyinaAntonyina Mahina | Evezés | Női egypárevezős |
2 Ezüst | Pusztovit, AntonyinaAntonyina Pusztovit Jelena Matyievszkaja Olga Vaszilcsenko Nagyezsda Ljubimova Nyina Cseremiszina Natalja Kazak | Evezés | Női kormányos négypárevezős |
2 Ezüst | Pivovarova, OlgaOlga Pivovarova Nyina Umanec Nagyezsda Priscsepa Valentyina Zsulina Tatyjana Sztyecenko Jelena Tyeresina Nyina Preobrazsenszkaja Marija Pazjun Nyina Frolova | Evezés | Női nyolcas |
2 Ezüst | Iszacsenko, BoriszBorisz Iszacsenko | Íjászat | Férfi egyéni |
2 Ezüst | Butuzova, NataljaNatalja Butuzova | Íjászat | Női egyéni |
2 Ezüst | Posztrehin, SzergejSzergej Posztrehin | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
2 Ezüst | Kreft, GalinaGalina Kreft Nyina Gopova | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
2 Ezüst | Panfilov, AlekszandrAlekszandr Panfilov | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Migajlo Iscsenko Nyikolaj Tomin Viktor Mahorin Vlagyimir Belov Alekszandr Anpilogov Jevgenyij Csernyisov Alekszej Zsuk Voldemaras Novickis Szergej Kusnirjuk Alekszandr Karsakevics Anatolij Fegyukin Jurij Kigyajev Vlagyimir Kravcov Vlagyimir Repjev | Kézilabda | Férfi |
2 Ezüst | Kovsov, JurijJurij Kovsov | Lovaglás | Egyéni díjlovaglás |
2 Ezüst | Korolkov, NyikolajNyikolaj Korolkov | Lovaglás | Egyéni díjugratás |
2 Ezüst | Blinov, AlekszandrAlekszandr Blinov | Lovaglás | Egyéni lovastusa |
2 Ezüst | Alejnyik, VlagyimirVlagyimir Alejnyik | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
2 Ezüst | Emirzjan, SzirvardSzirvard Emirzjan | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
2 Ezüst | Mirosnicsenko, ViktorViktor Mirosnicsenko | Ökölvívás | Légsúly |
2 Ezüst | Gyemjanyenko, ViktorViktor Gyemjanyenko | Ökölvívás | Könnyűsúly |
2 Ezüst | Konakbajev, SzerikSzerik Konakbajev | Ökölvívás | Kisváltósúly |
2 Ezüst | Koskin, AlekszandrAlekszandr Koskin | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
2 Ezüst | Szavcsenko, ViktorViktor Szavcsenko | Ökölvívás | Középsúly |
2 Ezüst | Zajev, PjotrPjotr Zajev | Ökölvívás | Nehézsúly |
2 Ezüst | Jambulatov, RusztamRusztam Jambulatov | Sportlövészet | Trap |
2 Ezüst | Szarkiszjan, JurikJurik Szarkiszjan | Súlyemelés | 56 kg |
2 Ezüst | Pervij, AlekszandrAlekszandr Pervij | Súlyemelés | 75 kg |
2 Ezüst | Nyikityin, IgorIgor Nyikityin | Súlyemelés | 100 kg |
2 Ezüst | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi egyéni összetett |
2 Ezüst | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi talaj |
2 Ezüst | Gyityatyin, AlekszandrAlekszandr Gyityatyin | Torna | Férfi ugrás |
2 Ezüst | Gyityatyin, AlekszandrAlekszandr Gyityatyin | Torna | Férfi korlát |
2 Ezüst | Gyityatyin, AlekszandrAlekszandr Gyityatyin | Torna | Férfi nyújtó |
2 Ezüst | Tkacsov, AlekszandrAlekszandr Tkacsov | Torna | Férfi gyűrű |
2 Ezüst | Gyityatyin, AlekszandrAlekszandr Gyityatyin | Torna | Férfi lólengés |
2 Ezüst | Davidova, JelenaJelena Davidova | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Krilov, AndrejAndrej Krilov | Úszás | Férfi 200 m gyors |
2 Ezüst | Krilov, AndrejAndrej Krilov | Úszás | Férfi 400 m gyors |
2 Ezüst | Csajev, AlekszandrAlekszandr Csajev | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
2 Ezüst | Kuznyecov, ViktorViktor Kuznyecov | Úszás | Férfi 100 m hát |
2 Ezüst | Miskarovs, ArsensArsens Miskarovs | Úszás | Férfi 100 m mell |
2 Ezüst | Feszenko, SzerhijSzerhij Feszenko | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
2 Ezüst | Kuznyecov, ViktorViktor Kuznyecov Arsens Miskarovs Jevgenyij Szeregyin Szergej Kopljakov Vlagyimir Semetov Alekszandr Fedorovszkij Alekszej Markovszkij Szerhij Kraszjuk | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
2 Ezüst | Vaszilkova, ElviraElvira Vaszilkova | Úszás | Női 100 m mell |
2 Ezüst | Varganova, SzvetlanaSzvetlana Varganova | Úszás | Női 200 m mell |
2 Ezüst | Budnyikov, AlekszandrAlekszandr Budnyikov Borisz Budnyikov Nyikolaj Poljakov | Vitorlázás | Soling |
2 Ezüst | Ramanykov, AljakszandrAljakszandr Ramanykov Volodimir Szmirnov Szabirzsan Ruzijev Asot Karagjan Uladzimir Lapicki | Vívás | Férfi tőr, csapat |
2 Ezüst | Burcev, MihailMihail Burcev | Vívás | Férfi kard, egyéni |
2 Ezüst | Szidorova, ValentyinaValentyina Szidorova Nailja Giljazova Jelena Belova Irina Usakova Larisza Cagarajeva | Vívás | Női tőr, csapat |
3 Bronz | Kirov, NyikolajNyikolaj Kirov | Atlétika | Férfi 800 m |
3 Bronz | Dzsumanazarov, SzatimkulSzatimkul Dzsumanazarov | Atlétika | Férfi maraton |
3 Bronz | Pucskov, AlekszandrAlekszandr Pucskov | Atlétika | Férfi 110 m gát |
3 Bronz | Ivcsenko, JevgenyijJevgenyij Ivcsenko | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
3 Bronz | Pidluzsnij, ValerijValerij Pidluzsnij | Atlétika | Férfi távolugrás |
3 Bronz | Tamm, JüriJüri Tamm | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
3 Bronz | Zselanov, SzergejSzergej Zselanov | Atlétika | Férfi tízpróba |
3 Bronz | Providohina, TatyjanaTatyjana Providohina | Atlétika | Női 800 m |
3 Bronz | Olizarenko, NagyijaNagyija Olizarenko | Atlétika | Női 1500 m |
3 Bronz | Szkacsko, TatyjanaTatyjana Szkacsko | Atlétika | Női távolugrás |
3 Bronz | Leszovaja, TatyjanaTatyjana Leszovaja | Atlétika | Női diszkoszvetés |
3 Bronz | Kuragina, OlgaOlga Kuragina | Atlétika | Női ötpróba |
3 Bronz | Kramarenko, BoriszBorisz Kramarenko | Birkózás | Kötöttfogás, 62 kg |
3 Bronz | Kornyilajev, SzergejSzergej Kornyilajev | Birkózás | Szabadfogás, 48 kg |
3 Bronz | Jemizs, ArambijArambij Jemizs | Cselgáncs | Férfi légsúly |
3 Bronz | Jackēvičs, AleksandrsAleksandrs Jackēvičs | Cselgáncs | Férfi középsúly |
3 Bronz | Kakosin, ViktorViktor Kakosin Andrej Tyiscsenko Olekszandr Tkacsenko Jonas Pinskus Jonas Narmontas Andrej Lugin Alekszandr Mancevics Igor Majsztrenko Hrihorij Dmitrenko | Evezés | Férfi nyolcas |
3 Bronz | Fagyejeva, MarijaMarija Fagyejeva Galina Szovetnyikova Marina Sztudnyeva Szvetlana Szemjonova Nyina Cseremiszina Natalja Kazak | Evezés | Női kormányos négyes |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Vlagyimir Plesakov Vjacseszlav Lampejev Leonyid Pavlovszkij Szosz Hajrapetjan Farid Zigangirov Valerij Beljakov Szergej Klevcov Oleg Zagorodnyev Alekszandr Guszev Szergej Plesakov Mihail Nyicsepurenko Minneulla Azizov Alekszandr Szicsov Alekszandr Mjasznyikov Viktor Gyeputatov Alekszandr Goncsarov | Gyeplabda | Férfi |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Galina Inzsuvatova Nelli Gorbjatkova Valentyina Zazdravnih Nagyezsda Ovecskina Natyella Krasznyikova Natalja Bikova Ligyija Glubokova Galina Vjuzsanyina Natalja Buzunova Lejla Ahmerova Nagyezsda Filippova Jelena Gurjeva Tatyjana Jembahtova Tatyjana Sviganova Alina Ham Ljudmila Frolova | Gyeplabda | Női |
3 Bronz | Jurcsenko, JurcsenkoJurcsenko Jurcsenko Jurij Lobanov | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
3 Bronz | Melnyikova, AntonyinaAntonyina Melnyikova | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
3 Bronz | Barinov, JurijJurij Barinov | Kerékpározás | Férfi egyéni mezőnyverseny |
3 Bronz | Kopilov, SzergejSzergej Kopilov | Kerékpározás | Férfi egyéni sprint |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Sztanyiszlav Jerjomin Valerij Miloszerdov Szergej Tarakanov Olekszandr Szalnikov Andrej Lopatov Nikoloz Deriugini Szergej Belov Volodimir Tkacsenko Anatolij Miskin Sergėjus Jovaiša Olekszandr Bilosztyinnij Vlagyimir Zsigilij | Kosárlabda | Férfi |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Rinat Daszajev Tengiz Szulakvelidze Alekszandr Csivadze Vagiz Higyijatullin Oleg Romanzev Szergej Savlo Szerhij Andrjejev Volodimir Bezszonov Jurij Gavrilov Fjodor Cserenkov Valerij Gazzajev Szerhij Baltacsa Horen Hovhanniszján Volodimir Pilhuj Szergej Nyikulin Aljakszandr Prakapenka Revaz Cselebadze | Labdarúgás | Férfi |
3 Bronz | Ugrjumov, ViktorViktor Ugrjumov | Lovaglás | Egyéni díjlovaglás |
3 Bronz | Szalnikov, JurijJurij Szalnikov | Lovaglás | Egyéni lovastusa |
3 Bronz | Ambarcumjan, DavidDavid Ambarcumjan | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
3 Bronz | Cotadze, LianaLiana Cotadze | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
3 Bronz | Ribakov, ViktorViktor Ribakov | Ökölvívás | Pehelysúly |
3 Bronz | Lednyov, PavelPavel Lednyov | Öttusa | Egyéni |
3 Bronz | Gazov, AlekszandrAlekszandr Gazov | Sportlövészet | Futócéllövészet |
3 Bronz | Gyityatyin, AlekszandrAlekszandr Gyityatyin | Torna | Férfi talaj |
3 Bronz | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi nyújtó |
3 Bronz | Saposnyikova, NataljaNatalja Saposnyikova | Torna | Női talaj |
3 Bronz | Filatova, MarijaMarija Filatova | Torna | Női felemás korlát |
3 Bronz | Saposnyikova, NataljaNatalja Saposnyikova | Torna | Női gerenda |
3 Bronz | Stukolkin, IvarIvar Stukolkin | Úszás | Férfi 400 m gyors |
3 Bronz | Dolgov, VolodimirVolodimir Dolgov | Úszás | Férfi 100 m hát |
3 Bronz | Miskarovs, ArsensArsens Miskarovs | Úszás | Férfi 200 m mell |
3 Bronz | Bogdanova, JulijaJulija Bogdanova | Úszás | Női 200 m mell |
3 Bronz | Kruhlova, OlenaOlena Kruhlova Elvira Vaszilkova Alla Griscsenkova Natalja Sztrunnyikova Irina Akszjonova Olga Klevakina | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
3 Bronz | Balasov, AndrejAndrej Balasov | Vitorlázás | Finn dingi |
3 Bronz | Ramanykov, AljakszandrAljakszandr Ramanykov | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
3 Bronz | Karagjan, AsotAsot Karagjan Alekszandr Abusahmetov Alekszandr Mozsajev Borisz Lukomszkij Volodimir Szmirnov | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Alekszandr Akszinyin | 100 m | 10,26 | 1. | 1. | 10,29 | 1. | 10.*** | 10,45 | 3. | 8.* | 10,42 | 4. |
Vlagyimir Muravjov | 10,37 | 2. | 8.* | 10,34 | 3. | 15.* | 10,42 | 3. | 5. | 10,44 | 6. | |
Andrej Sljapnikov | 10,43 | 3. | 16.* | 10,41 | 5. | 20. | kiesett | |||||
Nyikolaj Szidorov | 200 m | 21,15 | 3. | 6. | 20,83 | 2. | 3.* | 21,17 | 7. | 14.* | kiesett | |
Alekszandr Sztaszevics | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Viktor Markin | 400 m | 46,88 | 1. | 8. | 45,58 | 1. | 1. | 45,60 | 2. | 5. | 44,60 | |
Viktor Burakov | 46,41 | 2. | 2. | 46,23 | 3. | 12.* | 45,97 | 5. | 11. | kiesett | ||
Nyikolaj Cserneckij | 47,04 | 1. | 11. | 46,30 | 4. | 15. | 45,94 | 6. | 8. | kiesett | ||
Nyikolaj Kirov | 800 m | 1:47,47 | 2. | 3. | 1:46,53 | 1. | 1. | 1:45,94 | ||||
Anatolij Resetnyak | 1:47,91 | 2. | 6. | 1:48,12 | 5. | 18. | kiesett | |||||
Vlagyimir Malozemlin | 1500 m | 3:38,68 | 4. | 4. | 3:43,56 | 5. | 13. | kiesett | ||||
Vitalij Tiscsenko | 3:44,39 | 2. | 20.* | 3:41,42 | 7. | 7. | kiesett | |||||
Pavel Jakovlev | 3:44,19 | 5. | 17. | kiesett | ||||||||
Alekszandr Fedotkin | 5000 m | 13:45,52 | 6. | 17. | 13:31,87 | 8. | 8. | 13:24,1 | 8. | |||
Valerij Abramov | 13:42,86 | 3. | 3. | 13:40,67 | 6. | 15. | kiesett | |||||
Enn Sellik | 13:52,34 | 8. | 25. | kiesett | ||||||||
10 000 m | 29:12,1 | 4. | 14. | 28:13,72 | 8. | |||||||
Volodimir Seszterov | 29:32,4 | 9. | 20. | kiesett | ||||||||
Aleksandras Antipovas | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Szatimkul Dzsumanazarov | Maraton | 2:11:35 | ||||||||||
Vlagyimir Kotov | 2:12:05 | 4. | ||||||||||
Leonyid Moszejev | 2:12:14 | 5. | ||||||||||
Alekszandr Pucskov | 110 m gát | 13,84 | 4. | 8.* | 13,50 | 2. | 4. | 13,44 | ||||
Andrej Prokofjev | 13,61 | 2. | 3. | 13,59 | 2. | 5. | 13,49 | 4. | ||||
Jurij Cservanyov | 13,75 | 1. | 5. | 13,78 | 3. | 6.* | 15,80 | 8. | ||||
Vaszil Arhipenko | 400 m gát | 50,22 | 1. | 4. | 49,80 | 1. | 1. | 48,86 | ||||
Nyikolaj Vasziljev | 50,09 | 1. | 2. | 49,87 | 2. | 2. | 49,34 | 4. | ||||
Alekszandr Harlov | 50,79 | 4. | 13. | 50,64 | 5. | 11. | kiesett | |||||
Anatolij Gyimov | 3000 m akadály | 8:33,18 | 2. | 9. | 8:24,81 | 5. | 9. | 8:19,75 | 8. | |||
Alekszandr Vorobej | 8:42,59 | 7. | 21. | 8:44,24 | 9. | 19. | kiesett | |||||
Szerhij Olizarenko | 8:34,20 | 3. | 11. | nem ért célba | kiesett | |||||||
Pjotr Pocsincsuk | 20 km gyaloglás | 1:24:45,4 | ||||||||||
Jevgenyij Jevszjukov | 1:26:28,3 | 4. | ||||||||||
Anatolij Szolomin | kizárták | |||||||||||
Jevgenyij Ivcsenko | 50 km gyaloglás | 3:56:32 | ||||||||||
Vjacseszlav Furszov | 3:58:32 | 5. | ||||||||||
Borisz Jakovlev | kizárták | |||||||||||
Vlagyimir Muravjov Nyikolaj Szidorov Alekszandr Akszinyin Andrej Prokofjev | 4 × 100 m váltó | 38,68 | 1. | 2. | 38,26 | |||||||
Remigijus Valiulis Mihail Linge Nyikolaj Cserneckij Viktor Markin Viktor Burakov | 4 × 400 m váltó | 3:01,8 | 1. | 1. | 3:01,08 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Alekszandr Grigorjev | Magasugrás | 221 cm | 13. | 221 cm | 8. |
Gennagyij Belkov | 221 cm | 6. | 221 cm | 10. | |
Olekszij Demjanyuk | 221 cm | 6. | 221 cm | 11. | |
Konsztantyin Volkov | Rúdugrás | 535 cm | 8.* | 565 cm | * |
Szergej Kulibaba | 535 cm | 11. | 545 cm | 8. | |
Jurij Prohorenko | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Valerij Pidluzsnij | Távolugrás | 802 cm | 4. | 818 cm | |
Viktor Belszkij | 801 cm | 5. | 810 cm | 6. | |
Jaak Uudmäe | Hármasugrás | 16,69 m | 4. | 17,35 m | |
Viktor Szanyejev | 16,57 m | 6.* | 17,24 m | ||
Jevgenyij Anyikin | 16,77 m | 3. | 16,12 m | 9. | |
Volodimir Kiszelov | Súlylökés | 20,72 m | 1. | 21,35 m | |
Alekszandr Barisnyikov | 20,58 m | 2. | 21,08 m | ||
Anatolij Jaros | 20,19 m | 5. | 19,93 m | 9. | |
Viktor Rascsupkin | Diszkoszvetés | 64,78 m | 2. | 66,64 m | |
Jurij Dumcsev | 62,82 m | 5. | 65,58 m | 5. | |
ihor Duhinec | 63,10 m | 4. | 64,04 m | 6. | |
Jurij Szjedih | Kalapácsvetés | 78,22 m | 1. | 81,80 m | |
Szergej Litvinov | 75,24 m | 3. | 80,64 m | ||
Jüri Tamm | 76,24 m | 2. | 78,96 m | ||
Dainis Kūla | Gerelyhajítás | 85,76 m | 3. | 91,20 m | |
Alekszandr Makarov | 83,32 m | 6. | 89,64 m | ||
Heino Puuste | 82,96 m | 7. | 86,10 m | 4. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Jurij Kucenko | Tízpróba | 11,19 | 759 | 774 cm | 969 | 14,50 m | 759 | 208 cm | 925 | 48,67 | 866 | 15,04 | 844 | 39,86 m | 683 | 490 cm | 1.028 | 68,08 m | 857 | 4:22,6 | 641 | 8331 | |
Szergej Zselanov | 11,40 | 710 | 760 cm | 941 | 14,17 m | 739 | 218 cm | 1.009 | 49,27 | 838 | 14,83 | 867 | 42,80 m | 740 | 460 cm | 957 | 57,30 m | 728 | 4:27,5 | 606 | 8135 | ||
Valeriu Caceanov | 11,22 | 752 | 765 cm | 951 | 14,70 m | 771 | 208 cm | 925 | 48,67 | 866 | 14,40 | 915 | 46,02 m | 800 | érvényes kísérlet nélkül | nem indult | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ljudmila Kondratyjeva | 100 m | 11,13 | 1. | 1. | 11,06 | 1. | 1. | 11,11 | 1. | 1. | 11,06 | |
Vera Anyiszimova | 11,53 | 2. | 10.* | 11,33 | 4. | 10. | 11,51 | 5. | 13. | kiesett | ||
Natalja Bocsina | 11,38 | 3. | 6. | 11,30 | 3. | 8. | 11,38 | 6. | 9.* | kiesett | ||
200 m | 23,28 | 1. | 5. | 22,26 | 1. | 1. | 22,75 | 2. | 6. | 22,19 | ||
Ljudmila Maszlakova | 23,49 | 1. | 11.* | 23,24 | 2. | 12. | 23,27 | 7. | 14.* | kiesett | ||
Irina Nazarova | 400 m | 51,66 | 1. | 6. | 50,18 | 2. | 2. | 50,07 | 4. | |||
Nyina Zjuszkova | 51,42 | 1. | 4. | 51,12 | 4. | 7. | 50,17 | 5. | ||||
Ljudmila Csernova | 51,51 | 3. | 5. | 51,30 | 5. | 8. | kiesett | |||||
Olga Minyejeva | 800 m | 2:01,45 | 2. | 14. | 1:57,50 | 1. | 1. | 1:54,9 | ||||
Tatyjana Providohina | 1:58,44 | 1. | 1. | 1:58,29 | 3. | 4. | 1:55,5 | |||||
Nagyija Olizarenko | 1:59,23 | 1. | 5. | 1:57,69 | 1. | 2. | 1:53,5 | |||||
1500 m | 3:59,48 | 2. | 2. | 3:59,52 | ||||||||
Tatyjana Kazankina | 3:59,12 | 1. | 1. | 3:56,56 | ||||||||
Liubov Szmolka | 4:04,36 | 1. | 6. | 4:01,25 | 6. | |||||||
Vera Komiszova | 100 m gát | 12,67 | 1. | 1. | 12,78 | 1. | 3. | 12,56 | ||||
Irina Litovcsenko | 12,97 | 1. | 5. | 12,84 | 3. | 4. | 12,84 | 6. | ||||
Tatyjana Anyiszimova | 13,31 | 3. | 12. | nem állt rajthoz | kiesett | |||||||
Vera Komiszova Ljudmila Maszlakova Vera Anyiszimova Natalja Bocsina | 4 × 100 m váltó | 42,10 | ||||||||||
Tatyjana Prorocsenko Tatyjana Gojscsik Nyina Zjuszkova Irina Nazarova Ljudmila Csernova Olga Minyejeva | 4 × 400 m váltó | 3:25,3 | 1. | 1. | 3:20,12 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Marina Sziszojeva | Magasugrás | 188 cm | 1. | 191 cm | 5. |
Tamara Bikova | 188 cm | 7. | 188 cm | 9. | |
Marina Szerkova | 180 cm | 16. | kiesett | ||
Tatyjana Kolpakova | Távolugrás | 670 cm | 3. | 706 cm | |
Tatyjana Szkacsko | 656 cm | 9. | 701 cm | ||
Ligyija Alfejeva | 678 cm | 1. | 671 607 cm | 8. | |
Szvetlana Kracsevszkaja | Súlylökés | 21,42 m | |||
Nunu Abasidze | 21,15 m | 4. | |||
Natalja Akrimenko | 19,74 m | 7. | |||
Tatyjana Leszovaja | Diszkoszvetés | 62,20 m | 4. | 67,40 m | |
Galina Murašova | 60,32 m | 7. | 63,84 m | 7. | |
Faina Melnyik | 53,76 m | 16. | kiesett | ||
Szaida Gunba | Gerelyhajítás | 63,98 m | 3. | 67,76 m | |
Tatyjana Birjulina | 59,86 m | 11. | 65,08 m | 6. | |
Jadviyga Putinienė | 62,96 m | 6. | 59,94 m | 11. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 800 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Nagyija Tkacsenko | Ötpróba | 13,29 | 960 | 16,84 m | 994 | 184 cm | 1068 | 673 cm | 1062 | 2:05,2 | 999 | 5083 | |
Olga Rukavisnyikova | 13,66 | 910 | 14,09 m | 844 | 188 cm | 1104 | 679 cm | 1074 | 2:04,8 | 1005 | 4937 | ||
Olga Kuragina | 13,26 | 964 | 12,49 m | 749 | 184 cm | 1068 | 677 cm | 1070 | 2:03,6 | 1024 | 4875 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zsakszilik Üskempirov | 48 kg | Constantin Alexandru (ROM) 6–2 | Roman Kierpacz (POL) 13–10 | Seres Ferenc (HUN) 17–6 | erőnyerő | Pavel Hrisztov (BUL) 12–7 | Hozott eredmények Constantin Alexandru (ROM) 6–2 Seres Ferenc (HUN) 17–6 | |
Vahtang Blagidze | 52 kg | Taisto Halonen (FIN) kétvállas | Babis Kholidis (GRE) kétvállas | Mladen Mladenov (BUL) 7–2 | Antonín Jelínek (TCH) kétvállas | Hozott eredmény Mladen Mladenov (BUL) 7–2 1. mérkőzés Rácz Lajos (HUN) 19–1 | ||
Samil Szerikov | 57 kg | Julien Mewis (BEL) kétvállas | Mihai Boţilă (ROM) kétvállas | Antonino Caltabiano (ITA) 3–2 | Josef Krysta (TCH) kizárták | Benni Ljungbeck (SWE) kétvállas | Hozott eredmény Benni Ljungbeck (SWE) kétvállas
| |
Borisz Kramarenko | 62 kg | Ivica Frgić (YUG) 19–1 | erőnyerő | Michal Vejsada (TCH) kizárták | Tóth István (HUN) kizárták | Stelios Mygiakis (GRE) 3–6 | Hozott eredmények Tóth István (HUN) kizárták Stelios Mygiakis (GRE) 3–6 | |
Szuren Nalbandjan | 68 kg | Tapio Sipilä (FIN) kizárták | Mohamed Moualek (ALG) kizárták | Gaál Károly (HUN) 4–2 | Andrzej Supron (POL) 2–4 | kiesett | 4. | |
Anatolij Bikov | 74 kg | Wiesław Dziadura (POL) 6–5 | Idalberto Barban (CUB) kizárták | Vítězslav Mácha (TCH) 4–2 | Lennart Lundell (SWE) 10–4 | Janko Sopov (BUL) 5–4 | 1. mérkőzés Mikko Huhtala (FIN) 7–4 2. mérkőzés | |
Gennagyij Korban | 82 kg | Toma Mihály (HUN) kizárták | Mohamed El-Oulabi (SYR) kétvállas | Detlef Kühn (GDR) kétvállas | Jan Dołgowicz (POL) 11–4 | Hozott eredmény Jan Dołgowicz (POL) 11–4 1. mérkőzés Pavel Pavlov (BUL) 13–7 | ||
Igor Kanigin | 90 kg | Sztojan Nikolov (BUL) kizárták | Petre Dicu (ROM) kizárták | Czesław Kwieciński (POL) 10–2 | Frank Andersson (SWE) 7–5 | Növényi Norbert (HUN) 6–7 | Hozott eredmények Petre Dicu (ROM) kizárták Növényi Norbert (HUN) 6–7 | |
Nyikolaj Balbosin | 100 kg | Gáspár Tamás (HUN) kétvállas | Vasile Andrei (ROM) feladta (sérülés) | nem indult | kiesett | 7. | ||
Alekszandr Kolcsinszkij | +100 kg | Roman Codreanu (ROM) kizárták | Antonio La Penna (ITA) kétvállas | Arturo Díaz (CUB) kétvállas | Farkas József (HUN) kizárták | 1. mérkőzés Hassan Bechara (LIB) kétvállas 2. mérkőzés |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szergej Kornyilajev | 48 kg | Jorge Frias (MEX) kétvállas | Khaled El-Ali El-Rifai (SYR) kétvállas | Rumen Jordanov (BUL) 8–6 | Bíró László (HUN) 17–4 | Mahabir Singh (IND) 21–1 | 1. mérkőzés Claudio Pollio (ITA) 5–1 2. mérkőzés | ||
Anatolij Beloglazov | 52 kg | Hartmut Reich (GDR) 14–3 | Nanzadyn Büregdaa (MGL) 8–4 | Mohamed Hachaichi (ALG) kétvállas | Koce Efremov (YUG) kétvállas | Nermedin Szelimov (BUL) kétvállas | Władysław Stecyk (POL) kétvállas | Hozott eredmények Nermedin Szelimov (BUL) kétvállas Władysław Stecyk (POL) kétvállas | |
Szergej Beloglazov | 57 kg | Ivan Cocsev (BUL) kétvállas | Antonio La Bruna (ITA) kétvállas | Németh Sándor (HUN) kétvállas | Wiesław Kończak (POL) kétvállas | Ri Hophjong (Li Ho-Pyong) (PRK) kétvállas | Hozott eredmény Ri Hophjong (Li Ho-Pyong) (PRK) kétvállas 1. mérkőzés | ||
Magomedgaszan Abusev | 62 kg | Augustine Atasie (NGR) kétvállas | Aurel Şuteu (ROM) 15–2 | Ölziibayaryn Nasanjargal (MGL) 8–4 | Miho Dukov (BUL) 4–2 | Raúl Cascaret (CUB) 9–1 | Hozott eredmény Miho Dukov (BUL) 4–2 1. mérkőzés Georgios Khatziioannidis (GRE) 14–3 | ||
Szajpulla Abszaidov | 68 kg | Stanisław Chiliński (POL) kétvállas | Mazen Tuleimat (SYR) kétvállas | Octavian Duşa (ROM) kétvállas | Ivan Jankov (BUL) 6–1 | erőnyerő | Hozott eredmény Ivan Jankov (BUL) 6–1 1. mérkőzés Šaban Sejdi (YUG) kétvállas | ||
Pavel Pinyigin | 74 kg | Rudolf Marro (SUI) kétvállas | Fitz Walker (GBR) kétvállas | Ryszard Ścigalski (POL) kétvállas | Dan Karabin (TCH) 11–1 | Jamtsyn Davaajav (MGL) kizárták | Valentin Rajcsev (BUL) kétvállas | kiesett | 4. |
Magomedhan Aracilov | 82 kg | Armin Weier (GDR) kétvállas | Abdul Rahman Mohammed (IRQ) kétvállas | Zevegiin Düvchin (MGL) kizárták | Henryk Mazur (POL) kétvállas | Iszmail Abilov (BUL) 4–8 | Hozott eredmény Iszmail Abilov (BUL) 4–8 1. mérkőzés | ||
Szanaszar Oganeszjan | 90 kg | erőnyerő | Rafael Gómez (CUB) kizárták | Ivan Ginov (BUL) 12–6 | Uwe Neupert (GDR) 9–9 | Dashdorjiin Tserentogtokh (MGL) kétvállas | Hozott eredmény Uwe Neupert (GDR) 9–9 1. mérkőzés Aleksander Cichoń (POL) 9–3 | ||
Ilja Mate | 100 kg | Santiago Morales (ESP) kétvállas | Bárbaro Morgan (CUB) kizárták | Bodó Antal (HUN) kétvállas | Szlavcso Cservenkov (BUL) 6–4 | Tomasz Busse (POL) 9–2 | Hozott eredmény Szlavcso Cservenkov (BUL) 6–4 1. mérkőzés | ||
Szoszlan Angyijev | +100 kg | Roland Gehrke (GDR) 7–5 | Odnoin Bakhyt (MGL) kétvállas | Balla József (HUN) kizárták | Mamadou Sakho (SEN) kétvállas | Hozott eredmény Balla József (HUN) kizárták 1. mérkőzés Adam Sandurski (POL) 6–3 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Arambij Jemizs | Légsúly | B | Pepi Reiter (AUT) GY | Ahmed Moussa (ALG) GY | Yanjmaagiin Dorj (MGL) GY | Thierry Rey (FRA) V | Pavel Petřikov (TCH) GY | ||||
Nyikolaj Szoloduhin | Harmatsúly | A | Héctor Rodríguez (CUB) GY | Jaroslav Kříž (TCH) GY | Ilijan Nedkov (BUL) GY | Torsten Reißmann (GDR) GY | Tsendiin Damdin (MGL) GY | ||||
Tamaz Namgalauri | Könnyűsúly | B | Manuel Chavez (CRC) GY | Ravdangiin Davaadalai (MGL) V | kiesett | 12. | |||||
Sota Habareli | Váltósúly | B | erőnyerő | Harald Heinke (GDR) GY | Georgi Petrov (BUL) GY | Mircea Frăţică (ROM) GY | Juan Ferrer (CUB) | ||||
Aleksandrs Jackēvičs | Középsúly | A | Dambajavyn Tsend–Ayuush (MGL) GY | Krzysztof Kurczyna (POL) GY | Slavko Obadov (YUG) GY | Jürg Röthlisberger (SUI) V | Bertil Ström (SWE) GY | ||||
Tengiz Hubuluri | Félnehézsúly | A | Dariusz Nowakowski (POL) GY | Daniel Radu (ROM) GY | Dietmar Lorenz (GDR) GY | Rolando José Tornes (CUB) GY | Robert Van de Walle (BEL) V | ||||
Vitalij Kuznyecov | Nehézsúly | B | erőnyerő | Radomir Kovačević (YUG) V | kiesett | 10. | |||||
Szerhij Novikov | Nyílt | B | Kim Mjonggju (Kim Myong-Gyu) (PRK) GY | Ulf Ekberg (SWE) GY | Franz Berger (AUT) GY | Angelo Parisi (FRA) V | Ozsvár András (HUN) V | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Vaszil Jakusa | Egypárevezős | 7:47,15 | 1. | erőnyerő | 7:15,14 | 2. | A | 7:11,66 | 2. | ||
Alekszandr Fomcsenko Jevgenyij Dulejev | Kétpárevezős | 7:07,12 | 3. | 6:37,77 | 1. | A | 6:35,34 | 5. | 5. | ||
Jurij Pimenov Nyikolaj Pimenov | Kormányos nélküli kettes | 7:25,09 | 1. | erőnyerő | 6:52,11 | 1. | A | 6:50,50 | 2. | ||
Viktor Pereverzev Gennagyij Krjucskin Alekszandr Lukjanov | Kormányos kettes | 7:38,49 | 2. | 7:15,38 | 1. | A | 7:03,35 | 2. | |||
Jurij Sapocska Jevgenyij Barbakov Valerij Klesnyov Nikolaj Dovgany | Négypárevezős | 6:14,67 | 4. | 5:57,82 | 1. | A | 5:51,47 | 2. | |||
Alekszej Kamkin Valerij Dolinyin Alekszandr Kulagin Vitalij Jeliszejev | Kormányos nélküli négyes | 6:31,71 | 1. | erőnyerő | A | 6:11,81 | 2. | ||||
Artūrs Garonskis Dimants Krišjānis Dzintars Krišjānis Žoržs Tikmers Juris Bērziņš | Kormányos négyes | 6:50,29 | 3. | 6:28,14 | 1. | A | 6:19,05 | 2. | |||
Viktor Kakosin Andrej Tyiscsenko Olekszandr Tkacsenko Jonas Pinskus Jonas Narmontas Andrej Lugin Alekszandr Mancevics Igor Majsztrenko Hrihorij Dmitrenko | Nyolcas | 5:50,76 | 1. | erőnyerő | A | 5:52,66 | 3. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Antonyina Mahina | Egypárevezős | 4:13,39 | 3. | 3:54,10 | 1. | 3:43,68 | 2. | A | 3:41,65 | 2. | |
Jelena Hlopceva Larisza Popova | Kétpárevezős | 3:25,51 | 1. | erőnyerő | A | 3:16,27 | 1. | ||||
Larisza Zavarzina Galina Sztyepanova | Kormányos nélküli kettes | 3:55,08 | 1. | erőnyerő | A | 4:12,53 | 5. | 5. | |||
Marija Fagyejeva Galina Szovetnyikova Marina Sztudnyeva Szvetlana Szemjonova Nyina Cseremiszina Natalja Kazak | Kormányos négyes | 3:28,72 | 2. | 3:21,51 | 1. | A | 3:20,92 | 3. | |||
Antonyina Pusztovit Jelena Matyievszkaja Olga Vaszilcsenko Nagyezsda Ljubimova Nyina Cseremiszina Natalja Kazak | Kormányos négypárevezős | 3:16,76 | 2. | 3:19,88 | 2. | A | 3:15,73 | 2. | |||
Olga Pivovarova Nyina Umanec Nagyezsda Priscsepa Valentyina Zsulina Tatyjana Sztyecenko Jelena Tyeresina Nyina Preobrazsenszkaja Marija Pazjun Nyina Frolova | Nyolcas | 3:11,72 | 1. | erőnyerő | A | 3:04,29 | 2. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a bronzéremért | |
Helyosztó az 5. helyért |
- Csoportkör
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 1 | 0 | 33 | 3 | +30 | 9 |
India (IND) | 5 | 3 | 2 | 0 | 39 | 6 | +33 | 8 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 0 | 2 | 30 | 11 | +19 | 6 |
Lengyelország (POL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 19 | 15 | +4 | 5 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 0 | 4 | 7 | 42 | –35 | 2 |
Tanzánia (TAN) | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 54 | –51 | 0 |
1980. július 20. 17:00 | Spanyolország (ESP) | 2–1 | Szovjetunió (URS) | |
(1–1) |
1980. július 21. 11:00 | Szovjetunió (URS) | 11–2 | Kuba (CUB) | |
(5–1) |
1980. július 23. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 5–1 | Lengyelország (POL) | |
(2–0) |
1980. július 24. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 11–2 | Tanzánia (TAN) | |
(7–1) |
1980. július 26. 12:45 | India (IND) | 4–2 | Szovjetunió (URS) | |
(2–0) |
- Bronzmérkőzés
1980. július 29. 15:00 | Szovjetunió (URS) | 2–1 | Lengyelország (POL) | |
(2–0) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1980. július 25. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 2–0 | Csehszlovákia (TCH) | |
(0–0) |
1980. július 27. 17:00 | Ausztria (AUT) | 2–0 | Szovjetunió (URS) | |
(2–0) |
1980. július 28. 17:00 | Zimbabwe (ZIM) | 2–0 | Szovjetunió (URS) | |
(1–0) |
1980. július 30. | Szovjetunió (URS) | 6–0 | Lengyelország (POL) | |
(3–0) |
1980. július 31. 15:30 | Szovjetunió (URS) | 3–1 | India (IND) | |
(2–0) |
- Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Zimbabwe (ZIM) | 5 | 3 | 2 | 0 | 13 | 4 | +9 | 8 |
2 Ezüst | Csehszlovákia (TCH) | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 5 | +5 | 7 |
3 Bronz | Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 5 | +6 | 6 |
4. | India (IND) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 6 | +3 | 5 |
5. | Ausztria (AUT) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 11 | –5 | 4 |
6. | Lengyelország (POL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 18 | –18 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Borisz Iszacsenko | Férfi egyéni | 1217 | 8. | 1235 | 1. | 2452 | |
Vlagyimir Jesejev | 1222 | 3. | 1210 | 10. | 2432 | 6. | |
Ketevan Loszaberidze | Női egyéni | 1257 | 1. | 1234 | 1. | 2491 | |
Natalja Butuzova | 1251 | 2. | 1226 | 3. | 2477 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vlagyimir Parfenovics | Kajak egyes 500 m | 1:44,80 | 1. | 2. | erőnyerő | 1:43,24 | 1. | 1. | 1:43,43 | |||
Ramutis Višinskis | Kajak egyes 1000 m | 3:48,57 | 4. | 10. | 3:50,29 | 1. | 1. | 3:54,52 | 4. | 8. | kiesett | |
Vlagyimir Parfenovics Szerhij Csuhraj | Kajak kettes 500 m | 1:33,75 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:34,71 | 1. | 1. | 1:32,38 | |||
Kajak kettes 1000 m | 3:24,61 | 1. | 1. | erőnyerő | 3:35,81 | 1. | 3. | 3:26,72 | ||||
Gennagyij Mahnyov Szerhij Nahornij Alekszandr Avgyejev Vlagyimir Tajnyikov | Kajak négyes 1000 m | 3:02,70 | 1. | 1. | erőnyerő | 3:19,83 | 7. | |||||
Szergej Posztrehin | Kenu egyes 500 m | 1:54,13 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:53,37 | ||||||
Kenu egyes 1000 m | 4:07,39 | 3. | 7. | erőnyerő | 4:13,53 | |||||||
Szerhij Petrenko Alekszandr Vinogradov | Kenu kettes 500 m | 1:44,54 | 3. | 3. | erőnyerő | 1:46,95 | 6. | |||||
Vaszil Jurcsenko Jurij Lobanov | Kenu kettes 1000 m | 3:41,32 | 2. | 2. | erőnyerő | 3:51,28 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Antonyina Melnyikova | Kajak egyes 500 m | 1:58,74 | 3. | 3. | erőnyerő | 1:59,66 | |||
Galina Kreft Nyina Gopova | Kajak kettes 500 m | 1:47,07 | 1. | 2. | erőnyerő | 1:46,91 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Szergej Szuhorucsenkov | Mezőnyverseny | 4:48:29 | |
Jurij Barinov | 4:51:27 (+2:58) | ||
Anatolij Jarkin | 4:56:55 (+8:26) | 6. | |
Jurij Kasirin | 4:57:39 (+9:10) | 23. | |
Jurij Kasirin Oleg Logvin Szergej Selpakov Anatolij Jarkin | Csapat időfutam | 2:01:21,74 |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Szergej Kopilov | Férfi egyéni | Paul Ahokas (FIN) verseny nélkül | 1. | James Joseph (GUY) 10,55 | 1. | Kenrick Tucker (AUS) 10,71 | 1. | Ottavio Dazzan (ITA) 10,76; 11,00 | Lutz Heßlich (GDR) 11,60; 11,24 | Bronzmérkőzés Anton Tkáč (TCH) 10,56; 10,47 |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Alekszandr Panfilov | Férfi egyéni | 1:04,845 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Vlagyimir Oszokin | Férfi egyéni | 4:41,51 | 5. | Robert Dill-Bundi (SUI) 4:34,92 | 4:38,17 | kiesett | 5. | |||
Viktor Manakov Valerij Movcsan Vlagyimir Oszokin Vitalij Petrakov Alekszandr Krasznov | Férfi csapat | 4:16,62 | 1. | Ausztrália (AUS) Colin Fitzgerald Kevin Nichols Kelvin Poole Garry Sutton 4:22,02 | 4:14,64 | Csehszlovákia (TCH) Teodor Černý Martin Penc Jiří Pokorný Igor Sláma 4:32,68 | 4:26,52 | NDK (GDR) Gerald Mortag Uwe Unterwalder Matthias Wiegand Volker Winkler 4:19,67 | 4:15,70 |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
További helyosztókért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 4 | 0 | 1 | 134 | 75 | +59 | 8 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 0 | 1 | 132 | 92 | +40 | 8 |
Románia (ROM) | 5 | 4 | 0 | 1 | 119 | 88 | +31 | 8 |
Svájc (SUI) | 5 | 2 | 0 | 3 | 110 | 98 | +12 | 4 |
Algéria (ALG) | 5 | 1 | 0 | 4 | 94 | 124 | –30 | 2 |
Kuvait (KUW) | 5 | 0 | 0 | 5 | 64 | 176 | –112 | 0 |
1980. július 20. 20:00 | Szovjetunió (URS) | 22–15 | Svájc (SUI) | |
(13–8) | ||||
1980. július 22. 18:30 | Szovjetunió (URS) | 38–11 | Kuvait (KUW) | |
(22–5) | ||||
1980. július 24. 18:30 | Szovjetunió (URS) | 33–10 | Algéria (ALG) | |
(16–3) | ||||
1980. július 26. 20:00 | Románia (ROM) | 22–19 | Szovjetunió (URS) | |
(9–15) | ||||
1980. július 28. 20:00 | Szovjetunió (URS) | 22–17 | Jugoszlávia (YUG) | |
(12–9) | ||||
- Döntő
1980. július 30. 18:30 | NDK (GDR) | 23–22 (h. u.) | Szovjetunió (URS) | |
(10–10, 20–20) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1980. július 21. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 30–11 | Kongói Népköztársaság (CGO) | |
(17–4) | ||||
1980. július 23. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 17–7 | Csehszlovákia (TCH) | |
(8–4) | ||||
1980. július 25. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 16–12 | Magyarország (HUN) | |
(9–5) | ||||
1980. július 27. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 18–9 | Jugoszlávia (YUG) | |
(10–4) | ||||
1980. július 29. 18:30 | NDK (GDR) | 13–18 | Szovjetunió (URS) | |
(6–7) | ||||
- Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 99 | 52 | +47 | 10 |
2 Ezüst | Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 107 | 67 | +40 | 7 |
3 Bronz | NDK (GDR) | 5 | 3 | 1 | 1 | 91 | 58 | +33 | 7 |
4. | Magyarország (HUN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 80 | 74 | +6 | 3 |
5. | Csehszlovákia (TCH) | 5 | 1 | 1 | 3 | 65 | 78 | –13 | 3 |
6. | Kongói Népköztársaság (CGO) | 5 | 0 | 0 | 5 | 46 | 159 | –113 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a középdöntőbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 3 | 0 | 321 | 235 | +86 |
Brazília (BRA) | 3 | 2 | 1 | 297 | 235 | +62 |
Csehszlovákia (TCH) | 3 | 1 | 2 | 285 | 236 | +49 |
India (IND) | 3 | 0 | 3 | 194 | 391 | –197 |
1980. július 20. | Szovjetunió (URS) | 121–65 | India (IND) | |
(60–38) |
1980. július 21. | Szovjetunió (URS) | 101–88 | Brazília (BRA) | |
(48–42) |
1980. július 23. | Szovjetunió (URS) | 99–82 | Csehszlovákia (TCH) | |
(46–40) |
- Középdöntő
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- A táblázat tartalmazza
- az A csoportban lejátszott Szovjetunió–Brazília 101–88-as,
- a B csoportban lejátszott Jugoszlávia–Spanyolország 95–91-es,
- a C csoportban lejátszott Olaszország–Kuba 79–72-es eredményét is.
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 5 | 0 | 506 | 442 | +64 |
Olaszország (ITA) | 5 | 3 | 2 | 419 | 438 | –19 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 2 | 505 | 468 | +37 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 3 | 488 | 485 | +3 |
Brazília (BRA) | 5 | 2 | 3 | 448 | 477 | –29 |
Kuba (CUB) | 5 | 0 | 5 | 434 | 490 | –56 |
1980. július 25. | Szovjetunió (URS) | 119–102 | Spanyolország (ESP) | |
(53–44) |
1980. július 26. | Olaszország (ITA) | 87–85 | Szovjetunió (URS) | |
(47–39) |
1980. július 27. | Jugoszlávia (YUG) | 101–91 | Szovjetunió (URS) | |
(48–42) |
1980. július 29. | Szovjetunió (URS) | 109–90 | Kuba (CUB) | |
(61–40) |
- Bronzmérkőzés
1980. július 30. | Szovjetunió (URS) | 117–74 | Spanyolország (ESP) | |
(51–38) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 553 | 316 | +237 |
Bulgária (BUL) | 5 | 4 | 1 | 440 | 405 | +35 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 2 | 356 | 364 | –8 |
Magyarország (HUN) | 5 | 2 | 3 | 344 | 407 | –63 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 4 | 346 | 403 | –57 |
Olaszország (ITA) | 5 | 0 | 5 | 308 | 452 | –144 |
1980. július 20. | Szovjetunió (URS) | 97–62 | Jugoszlávia (YUG) | |
(58–27) |
1980. július 22. | Szovjetunió (URS) | 122–83 | Bulgária (BUL) | |
(69–42) |
1980. július 24. | Szovjetunió (URS) | 119–53 | Olaszország (ITA) | |
(55–25) |
1980. július 26. | Szovjetunió (URS) | 95–56 | Kuba (CUB) | |
(55–17) |
1980. július 28. | Szovjetunió (URS) | 120–62 | Magyarország (HUN) | |
(63–34) |
- Döntő
1980. július 30. | Szovjetunió (URS) | 104–73 | Bulgária (BUL) | |
(61–41) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 | 1 | +14 | 6 |
Kuba | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 9 | –6 | 4 |
Venezuela | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 7 | –4 | 2 |
Zambia | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 6 | –4 | 0 |
1980. július 20. 12:00 |
Szovjetunió | 4–0 | Venezuela |
---|---|---|
Andrjejev 3' Cserenkov 25' Gavrilov 34' Hovhanniszján 51' | (3–0) Jegyzőkönyv |
1980. július 22. 12:00 |
Szovjetunió | 3–1 | Zambia |
---|---|---|
Higyijatullin 9' 51' Cserenkov 87' | (1–1) Jegyzőkönyv | Chitalu 13' |
1980. július 24. 12:00 |
Szovjetunió | 8–0 | Kuba |
---|---|---|
Andrjejev 8' 27' 44' Romancev 20' Savlo 43' Cserenkov 55' Gavrilov 75' Bezszonov 77' | (5–0) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
- Elődöntő
- Bronzmérkőzés
1980. augusztus 1. 12:00 |
Szovjetunió | 2–0 | Jugoszlávia |
---|---|---|
Hovhanniszján 67' Andrjejev 82' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Jurij Kovsov | Igrok | Egyéni | 1588 | 2. | 1300 | |
Viktor Ugrjumov | Shkval | 1541 | 3. | 1234 | ||
Vera Miszevics | Plot | 1254 | 6. | 1231 | 4. | |
Jurij Kovsov Viktor Ugrjumov Vera Miszevics | lásd fentebb | Csapat | 4,383 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Nyikolaj Korolkov | Espadron | Egyéni | 4,00 | 1. | 5,50 | 4. | 9,50 | |
Viktor Poganovszkij | Topky | 4,00 | 1. | 11,50 | 7. | 15,50 | 5. | |
Vjacseszlav Csukanov | Gepatit | 12,00 | 7. | 12,75 | 11. | 24,75 | 9. | |
Vjacseszlav Csukanov Viktor Poganovszkij Viktor Aszmajev Nyikolaj Korolkov | Gepatit Topky Reis Espadron | Csapat | 16,00 | 1. | 4,25 | 1. | 20,25 |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Alekszandr Blinov | Galzun | Egyéni | 64,40 | 18. | 56,40 | 2. | 0,00 | 1. | 120,80 | |
Jurij Szalnyikov | Pintset | 53,00 | 4. | 93,60 | 3. | 5,00 | 5. | 151,60 | ||
Valerij Volkov | Tskheti | 54,00 | 6. | 125,60 | 5. | 5,00 | 5. | 184,60 | 4. | |
Szergej Rogozsin | Gelespont | 57,00 | 11. | 266,80 | 13. | 15,00 | 13. | 338,80 | 11. | |
Alekszandr Blinov Jurij Szalnyikov Valerij Volkov Szergej Rogozsin | lásd fentebb | Csapat | 164,00 | 2. | 275,60 | 1. | 10,00 | 1. | 457,00 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Alekszandr Portnov | Egyéni műugrás | 580,110 | 2. | 905,025 | |
Alekszandr Koszenkov | 558,900 | 4. | 855,120 | 5. | |
Vjacseszlav Trosin | 552,420 | 7. | 820,050 | 7. | |
Vlagyimir Alejnyik | Egyéni toronyugrás | 539,070 | 2. | 819,705 | |
David Ambarcumjan | 518,820 | 4. | 817,440 | ||
Szergej Nyemcanov | 487,200 | 8. | 775,860 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Irina Kalinyina | Egyéni műugrás | 478,860 | 1. | 725,910 | |
Zsanna Cirulnyikova | 454,350 | 2. | 673,665 | 4. | |
Irina Szidorova | 432,570 | 5. | 650,265 | 7. | |
Szirvard Emirzjan | Egyéni toronyugrás | 381,990 | 1. | 576,465 | |
Liana Cotadze | 360,870 | 2. | 575,925 | ||
Jelena Matyjusenko | 351,000 | 6. | 540,180 | 5. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Samil Szabirov | Papírsúly | erőnyerő | Joao Manuel Miguel (POR) 5:0 | Dietmar Geilich (GDR) 4:1 | Ri Bjonguk (Ri Byeong-uk) (PRK) 5:0 | Hipólito Ramos (CUB) 3:2 | ||
Viktor Mirosnicsenko | Légsúly | erőnyerő | Jorge Hernández Padrón (CUB) 4:1 | Henryk Średnicki (POL) 5:0 | Váradi János (HUN) 4:1 | Petar Leszov (BUL) RSC | ||
Szamszon Hacsatrjan | Harmatsúly | erőnyerő | Andrés Tena (DOM) 5:0 | Joseph Ahanda (CMR) 5:0 | Dumitru Cipere (ROM) 1:4 | kiesett | 5. | |
Viktor Ribakov | Pehelysúly | erőnyerő | Daniel Londas (FRA) 5:0 | Peter Hanlon (GBR) 5:0 | Cacso Andrejkovski (BUL) 4:1 | Rudi Fink (GDR) 1:4 | kiesett | |
Viktor Gyemjanyenko | Könnyűsúly | Mohamed Bangura (SLE) kizárták | Csong Dzsoung (Jong Jo-Ung) (PRK) 5:0 | Jordan Leszov (BUL) 5:0 | Richard Nowakowski (GDR) RSC | Angel Herrera (CUB) RSC | ||
Szerik Konakbajev | Kisváltósúly | Simion Cuţov (ROM) 5:0 | Bácskai Imre (HUN) feladta | José Angel Molina (PUR) mérkőzés nélkül | José Aguilar (CUB) 4:1 | Patrizio Oliva (ITA) 1:4 | ||
Iszrail Akobkohjan | Váltósúly | erőnyerő | Andrés Aldama (CUB) 2:3 | kiesett | 9. | |||
Alekszandr Koskin | Nagyváltósúly | erőnyerő | Salah Jassim Beden (IRQ) KO | Nicky Wilshire (GBR) KO | Detlef Kästner (GDR) 5:0 | Armando Martínez (CUB) 1:4 | ||
Viktor Szavcsenko | Középsúly | Damir Škaro (YUG) RSC | Robert Pfitscher (AUT) RSC | Manfred Trauten (GDR) RSC | Jerzy Rybicki (POL) RSC | José Gómez Mustelier (CUB) 1:4 | ||
Davit Kvacsadze | Félnehézsúly | Andy Straughn (GBR) RSC | Slobodan Kačar (YUG) 1:4 | kiesett | 5. | |||
Pjotr Zajev | Nehézsúly | Aziz Salihu (YUG) 5:0 | Francesco Damiani (ITA) 5:0 | Jürgen Fanghänel (GDR) 5:0 | Teófilo Stevenson (CUB) 1:4 |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Anatolij Sztarosztyin | Egyéni | 2:00,9 | 32 | 1068 | 13. | 29–13 | 1000 | 4. | 199 | 1110 | 2. | 3:27,418 | 1216 | 10. | 13:17,2 | 1174 | 8. | 5568 | |
Pavel Lednyov | 2:01,8 | 74 | 1026 | 21. | 30–12 | 1026 | 2. | 195 | 1022 | 13. | 3:41,494 | 1104 | 31. | 13:07,7 | 1204 | 4. | 5382 | ||
Jevgenyij Lipejev | 1:59,0 | 0 | 1100 | 5. | 24–18 | 870 | 11. | 186 | 824 | 40. | 3:25,358 | 1232 | 7. | 13:25,2 | 1150 | 10. | 5176 | 14. | |
Anatolij Sztarosztyin Pavel Lednyov Jevgenyij Lipejev | Csapat | 3194 | 2. | 2896 | 2. | 2956 | 7. | 3552 | 4. | 3528 | 1. | 16 126 |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 8 | 4 | 0 | 12 | 1 | 12,000 | 193 | 122 | 1,582 |
Bulgária (BUL) | 7 | 3 | 1 | 9 | 5 | 1,800 | 171 | 149 | 1,148 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 3 | 6 | 9 | 0,667 | 181 | 178 | 1,017 |
Csehszlovákia (TCH) | 5 | 1 | 3 | 6 | 11 | 0,545 | 180 | 230 | 0,783 |
Olaszország (ITA) | 5 | 1 | 3 | 4 | 11 | 0,364 | 145 | 191 | 0,759 |
1980. július 20. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–1 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–13, 15–10, 13–15, 15–7) |
1980. július 24. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–0 | Olaszország (ITA) | |
(15–2, 15–7, 15–10) |
1980. július 26. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–0 | Bulgária (BUL) | |
(15–6, 15–8, 15–10) |
1980. július 28. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–0 | Kuba (CUB) | |
(15–10, 15–13, 15–11) |
- Elődöntő
1980. július 31. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–0 | Románia (ROM) | |
(15–6, 15–10, 15–5) |
- Döntő
1980. július 31. 21:30 | Szovjetunió (URS) | 3–1 | Bulgária (BUL) | |
(15–7, 15–13, 14–16, 15–11) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 6 | 3 | 0 | 9 | 2 | 4,500 | 153 | 99 | 1,545 |
NDK (GDR) | 5 | 2 | 1 | 7 | 6 | 1,167 | 166 | 160 | 1,038 |
Kuba (CUB) | 4 | 1 | 2 | 4 | 6 | 0,667 | 117 | 117 | 1,000 |
Peru (PER) | 3 | 0 | 3 | 3 | 9 | 0,333 | 108 | 168 | 0,643 |
1980. július 21. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–1 | Peru (PER) | |
(15–2, 7–15, 15–4, 15–9) |
1980. július 23. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–1 | NDK (GDR) | |
(15–5, 10–15, 16–14, 15–6) |
1980. július 25. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–0 | Kuba (CUB) | |
(15–6, 15–13, 15–10) |
- Elődöntő
1980. július 27. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–0 | Magyarország (HUN) | |
(15–11, 15–13, 15–2) |
- Döntő
1980. július 29. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–1 | NDK (GDR) | |
(15–12, 11–15, 15–13, 15–7) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Vladas Turla | Gyorstüzelő pisztoly | 595 | 4. |
Afanasijs Kuzmins | 595 | 6. | |
Alekszandr Melentyjev | Szabadpisztoly | 581 | |
Szergej Pizsjanov | 564 | 6. | |
Alekszandr Masztyjanyin | Sportpuska, fekvő | 597 | 6. |
Alekszandr Bulkin | 596 | 11. | |
Viktor Vlaszov | Sportpuska, összetett | 1173 | |
Alekszandr Mitrofanov | 1164 | 5. | |
Igor Szokolov | Futócéllövészet | 589 (szétlövés: 97) | |
Alekszandr Gazov | 587 | ||
Rusztam Jambulatov | Trap | 196 (szétlövés: 24+25) | |
Alekszandr Aszanov | 195 | 6. | |
Tamaz Imnaisvili | Skeet | 195 | 9. |
Alekszandr Szokolov | 194 | 11. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Kanibek Oszmonalijev | 52 kg | 107,5 | 4. | 137,5 | 1. | 245,0 | |
Jurik Szarkiszjan | 56 kg | 112,5 | 5. | 157,5 | 1. | 270,0 | |
Viktor Mazin | 60 kg | 130,0 | 1. | 160,0 | 1. | 290,0 | |
Alekszandr Pervij | 75 kg | 157,5 | 2. | 200,0 | 1. | 357,5 | |
Jurik Vardanyan | 82,5 kg | 177,5 | 1. | 222,5 | 1. | 400,0 | |
David Rigert | 90 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Igor Nyikityin | 100 kg | 177,5 | 2. | 215,0 | 2. | 392,5 | |
Leanyid Taranyenka | 110 kg | 182,5 | 2. | 240,0 | 1. | 422,5 | |
Szultan Rahmanov | +110 kg | 195,0 | 1. | 245,0 | 1. | 440,0 | |
Vaszilij Alekszejev | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Torna
Bővebben: Torna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Alekszandr Gyityatyin | Talaj | 19,60 | 4. | 9,800 | |
Ugrás | 19,75 | 2. | 9,875 | ||
Korlát | 19,70 | 3. | 9,850 | ||
Nyújtó | 19,70 | 2. | 9,850 | ||
Gyűrű | 19,85 | 1. | 9,925 | ||
Lólengés | 19,80 | 2. | 9,900 | ||
Egyéni összetett | 118,40 | 1. | 118,650 | ||
Nyikolaj Andrianov | Talaj | 19,75 | 1. | 9,875 | |
Ugrás | 19,80 | 1. | 9,900 | ||
Korlát | 19,70 | 3. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,65 | 3. | 9,825 | ||
Gyűrű | 19,65 | 3. | kiesett | ||
Lólengés | 19,60 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 118,15 | 2. | 118,225 | ||
Alekszandr Tkacsov | Talaj | 19,50 | 8. | kiesett | |
Ugrás | 19,70 | 6. | kiesett | ||
Korlát | 19,75 | 1. | 9,875 | ||
Nyújtó | 19,05 | 14. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,65 | 3. | 9,825 | ||
Lólengés | 19,75 | 3. | 9,875 | 5. | |
Egyéni összetett | 117,40 | 4. | 117,700 | 4. | |
Eduard Azarján | Talaj | 19,55 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 9. | kiesett | ||
Korlát | 19,40 | 9. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,55 | 5. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,60 | 5. | kiesett | ||
Lólengés | 19,70 | 5. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 117,40 | 4. | kiesett | ||
Bohdan Makuc | Talaj | 19,55 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,75 | 2. | kiesett | ||
Korlát | 19,50 | 7. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,35 | 6. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,35 | 13. | kiesett | ||
Lólengés | 19,45 | 11. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 116,95 | 6. | kiesett | ||
Vlagyimir Markelov | Talaj | 19,40 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 19,40 | 21. | kiesett | ||
Korlát | 18,90 | 32. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,60 | 4. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,50 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 19,60 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 116,40 | 9. | kiesett | ||
Nyikolaj Andrianov Vlagyimir Markelov Alekszandr Gyityatyin Bohdan Makuc Bohdan Makuts Alekszandr Tkacsov | Csapat összetett | 589,60 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jelena Davidova | Talaj | 19,80 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,80 | 4. | 19,575 | 4. | |
Felemás korlát | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Gerenda | 19,70 | 4. | 19,750 | ||
Egyéni összetett | 79,00 | 5. | 79,150 | ||
Natalja Saposnyikova | Talaj | 19,85 | 1. | 19,825 | * |
Ugrás | 19,80 | 4. | 19,725 | ||
Felemás korlát | 19,75 | 3. | kiesett | ||
Gerenda | 19,75 | 3. | 19,725 | ||
Egyéni összetett | 79,15 | 2. | 79,025 | 4. | |
Nelli Kim | Talaj | 19,85 | 1. | 19,875 | * |
Ugrás | 19,65 | 12. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,75 | 3. | 19,725 | 6. | |
Gerenda | 19,70 | 4. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,95 | 6. | 78,425 | 5. | |
Marija Filatova | Talaj | 19,75 | 8. | kiesett | |
Ugrás | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,75 | 3. | 19,775 | * | |
Gerenda | 19,60 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,80 | 7. | kiesett | ||
Sztella Zaharova | Talaj | 19,70 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 19,65 | 12. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Gerenda | 19,70 | 4. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,75 | 8. | kiesett | ||
Jelena Najmusina | Talaj | 19,80 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,45 | 22. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,50 | 17. | kiesett | ||
Gerenda | 19,65 | 9. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,40 | 12. | kiesett | ||
Nelli Kim Jelena Davidova Marija Filatova Yelena Naimushina Natalja Saposnyikova Sztella Zaharova | Csapat összetett | 394,90 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Szerhij Kraszjuk | 100 m gyors | 52,08 | 1. | 5.* | 51,81 | 2. | 6. | 51,80 | 6. |
Szergej Szmirjagin | 52,21 | 3. | 10. | 52,18 | 6. | 11.* | kiesett | ||
Szergej Kopljakov | 52,08 | 1. | 5.* | 51,51 | 3. | 4. | 51,34 | 4. | |
200 m gyors | 1:51,04 | 1. | 1. | 1:49,81 | |||||
Ivar Stukolkin | 200 m gyors | 1:53,44 | 2. | 12. | kiesett | ||||
400 m gyors | 3:56,60 | 1. | 5. | 3:53,95 | |||||
Andrej Krilov | 200 m gyors | 1:51,21 | 1. | 2. | 1:50,76 | ||||
400 m gyors | 3:54,79 | 1. | 2. | 3:53,24 | |||||
Vlagyimir Szalnyikov | 3:54,54 | 1. | 1. | 3:51,31 | |||||
1500 m gyors | 15:08,25 | 1. | 1. | 14:58,27 | |||||
Alekszandr Csajev | 15:20,68 | 1. | 3. | 15:14,30 | |||||
Eduard Petrov | 15:32,32 | 3. | 8. | 15:28,24 | 8. | ||||
Viktor Kuznyecov | 100 m hát | 58,47 | 3. | 12. | 56,75 | 1. | 1. | 56,99 | |
200 m hát | 2:05,14 | 3. | 11. | kiesett | |||||
Volodimir Dolhov | 100 m hát | 57,87 | 1. | 2. | 58,04 | 5. | 7. | 57,63 | |
200 m hát | 2:05,11 | 4. | 9. | kiesett | |||||
Vlagyimir Semetov | 100 m hát | 59,01 | 4. | 18. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:04,20 | 1. | 4. | 2:03,48 | 4. | ||||
400 m vegyes | 4:34,01 | 5. | 15. | kiesett | |||||
Alekszandr Szidorenko | 4:28,02 | 1. | 4. | 4:22,89 | |||||
Alekszandr Fedorovszkij | 100 m mell | 1:03,86 | 1. | 2. | 1:04,00 | 4. | |||
Arsens Miskarovs | 1:04,06 | 2. | 3. | 1:03,82 | |||||
200 m mell | 2:19,57 | 1. | 2. | 2:17,28 | |||||
Robertas Žulpa | 100 m mell | 1:06,23 | 3. | 13. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:17,83 | 1. | 1. | 2:15,85 | |||||
Gennagyij Utenkov | 2:21,17 | 3. | 5. | 2:19,64 | 4. | ||||
Jevgenyij Szeregyin | 100 m pillangó | 55,83 | 1. | 4. | 55,62 | 2. | 5. | 55,35 | 5. |
Alekszej Markovszkij | 56,45 | 2. | 12. | 55,69 | 4. | 8. | 55,70 | 8. | |
Szergej Kiszeljov | 56,56 | 2. | 13. | 56,52 | 7. | 13. | kiesett | ||
Szerhij Feszenko | 400 m vegyes | 4:28,18 | 2. | 5. | 4:23,43 | ||||
200 m pillangó | 2:00,20 | 1. | 1. | 1:59,76 | |||||
Mihail Gorelik | 2:03,15 | 1. | 8. | 2:02,44 | 5. | ||||
Alekszandr Bucsenkov | 2:03,98 | 3. | 10. | kiesett | |||||
Szergej Kopljakov Vlagyimir Szalnyikov Ivar Stukolkin Andrej Krilov Szergej Ruszin Szerhij Kraszjuk Jurij Priszekin | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:29,39 | 1. | 1. | 7:23,50 | ||||
Viktor Kuznyecov Arsens Miskarovs Jevgenyij Szeregyin Szergej Kopljakov Vlagyimir Semetov Alekszandr Fedorovszkij Alekszej Markovszkij Szerhij Kraszjuk | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:48,83 | 1. | 1. | 3:45,92 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||||
Larisza Carjova | 100 m gyors | 59,12 | 4. | 15. | kiesett | |||
Olga Klevakina | 57,62 | 2. | 6. | 57,40 | 4. | |||
200 m gyors | 2:02,36 | 2. | 4. | 2:02,29 | 4. | |||
400 m gyors | 4:18,13 | 4. | 8. | 4:19,18 | 8. | |||
400 m vegyes | 4:55,99 | 2. | 7. | 4:50,91 | 7. | |||
Natalja Sztrunnyikova | 100 m gyors | 57,43 | 1. | 4. | 57,83 | 6. | ||
200 m gyors | 2:03,36 | 2. | 6. | 2:03,74 | 7. | |||
Irina Akszjonova | 2:03,63 | 3. | 7. | 2:04,00 | 8. | |||
800 m gyors | 8:44,42 | 2. | 4. | 8:38,05 | 4. | |||
400 m gyors | 4:14,39 | 2. | 5. | 4:14,40 | 5. | |||
Okszana Komisszarova | 4:18,61 | 3. | 9. | kiesett | ||||
800 m gyors | 8:45,80 | 4. | 6. | 8:42,04 | 5. | |||
Olena Ivanova | 8:47,33 | 5. | 8. | 8:46,45 | 8. | |||
Larisza Gorcsakova | 100 m hát | 1:03,82 | 2. | 5. | 1:03,87 | 6. | ||
200 m hát | 2:16,68 | 3. | 7. | 2:17,72 | 8. | |||
Olena Kruhlova | 100 m hát | 1:04,63 | 2. | 11. | kiesett | |||
200 m hát | 2:22,41 | 5. | 15. | kiesett | ||||
Elvira Vaszilkova | 100 m mell | 1:11,03 | 1. | 2. | 1:10,41 | |||
Lina Kačiušytė | 1:12,71 | 2. | 7. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:33,04 | 1. | 3. | 2:29,54 | ||||
Julija Bogdanova | 100 m mell | 1:15,04 | 4. | 16. | kiesett | |||
200 m mell | 2:33,45 | 1. | 4. | 2:32,39 | ||||
Szvetlana Varganova | 2:29,77 | 1. | 1. | 2:29,61 | ||||
Larisza Polivoda | 100 m pillangó | 1:04,50 | 4. | 18. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:17,99 | 5. | 13. | kiesett | ||||
Alla Griscsenkova | 100 m pillangó | 1:04,10 | 4. | 15. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:16,01 | 3. | 7. | 2:15,70 | 8. | |||
Irina Geraszimova Natalja Sztrunnyikova Larisza Carjova Olga Klevakina | 4 × 100 m gyorsváltó | kizárták | kiesett | |||||
Olena Kruhlova Elvira Vaszilkova Alla Griscsenkova Natalja Sztrunnyikova Irina Akszjonova Olga Klevakina | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:16,46 | 2. | 3. | 4:13,61 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Andrej Balasov | Finn dingi | 11,7 | 20,0 | 5,7 | 0,0 | 10,0 | (22,0) | 0,0 | 47,4 | |
Sergei Ždanov Vlagyimir Ignatyenko | 470-es osztály | 14,0 | 8,0 | 15,0 | 14,0 | 5,7 | (21,0) | 14,0 | 70,7 | 10. |
Aleksandrs Muzičenko Valentyin Mankin | Csillaghajó | 3,0 | 0,0 | 0,0 | 10,0 | 0,0 | 11,7 | (13,0) | 24,7 | |
Aleksandr Zõbin Viktor Potapov | Tornádó | (11,7) | 5,7 | 10,0 | 8,0 | 5,7 | 5,7 | 0,0 | 35,1 | 4. |
Alekszandr Budnyikov Borisz Budnyikov Nyikolaj Poljakov | Soling | 5,7 | (14,0) | 5,7 | 3,0 | 10,0 | 3,0 | 3,0 | 30,4 | |
Valerij Zubanov Vlagyimir Leontyev | Repülő hollandi | 11,7 | 13,0 | 0,0 | 0,0 | 14,0 | 13,0 | (15,0) | 51,7 | 5. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Volodimir Szmirnov | Tőr, egyéni | 1. csoport Dany Haddad (LIB) | 2. | 3. csoport Klaus Kotzmann (GDR) | 1. | Bogusław Zych (POL) GY | Szelei István (HUN) GY | Aljakszandr Ramanykov (URS) 5–2 Szabirzsan Ruzijev (URS) | 1. | ||||
Aljakszandr Ramanykov | 2. csoport Hassan Hamze (LIB) | 3. | 2. csoport Lech Koziejowski (POL) | 1. | Jaroslav Jurka (TCH) GY | Lech Koziejowski (POL) GY | Aljakszandr Ramanykov (URS) 5–2 Pascal Jolyot (FRA) | 3. | |||||
Szabirzsan Ruzijev | 7. csoport Jaroslav Jurka (TCH) | 2. | 4. csoport Pascal Jolyot (FRA) | 2. | Adam Robak (POL) GY | Greg Benko (AUS) GY | Szabirzsan Ruzijev (URS) 5–4 Pascal Jolyot (FRA) | 4. | 4. | ||||
Alekszandr Mozsajev | Párbajtőr, egyéni | 4. csoport Angelo Mazzoni (ITA) | 3. | 1. csoport John Llewellyn (GBR) | 4. | Philippe Riboud (FRA) V | Steven Paul (GBR) GY | Hans Jacobson (SWE) GY | Borisz Lukomszkij (URS) GY | Kolczonay Ernő (HUN) 3–5 Philippe Riboud (FRA) | 5. | 5. | |
Borisz Lukomszkij | 8. csoport Hassan Hamze (LIB) | 3. | 2. csoport Piotr Jabłkowski (POL) | 2. | Ioan Popa (ROM) V | Pethő László (HUN) GY | Osztrics István (HUN) GY | Alekszandr Mozsajev (URS) V | kiesett | 7. | |||
Alekszandr Abusahmetov | 2. csoport Rolf Edling (SWE) | 2. | 4. csoport Steven Paul (GBR) | 2. | Andrzej Lis (POL) GY | Rolf Edling (SWE) V | Jaroslav Jurka (TCH) V | kiesett | 9. | ||||
Viktor Krovopuszkov | Kard, egyéni | 4. csoport Ahmed Al-Ahmed (KUW) | 3. | 3. csoport Mark Slade (GBR) | 1. | Ioan Pop (ROM) GY | Gerevich Pál (HUN) GY | Gedővári Imre (HUN) 5–4 Hriszto Etropolszki (BUL) | 1. | ||||
Mihail Burcev | 5. csoport Eyiad Mohamed (KUW) | 4. | 1. csoport Marin Mustaţă (ROM) | 2. | Cornel Marin (ROM) GY | Gedővári Imre (HUN) V | José Laverdecia (CUB) GY | Ferdinando Meglio (ITA) GY | Viktor Krovopuszkov (URS) 5–4 Hriszto Etropolszki (BUL) | 2. | |||
Volodimir Nazlimov | 2. csoport Jesús Ortíz (CUB) | 1. | 4. csoport Jean-François Lamour (FRA) | 1. | José Laverdecia (CUB) GY | Vaszil Etropolszki (BUL) V | Cornel Marin (ROM) GY | Michele Maffei (ITA) V | kiesett | 8. | |||
Aljakszandr Ramanykov Volodimir Szmirnov Szabirzsan Ruzijev Asot Karagjan Uladzimir Lapicki | Tőr, csapat | 1. csoport Románia (ROM) | 1. | erőnyerő | Lengyelország (POL) 9–7 | Franciaország (FRA) 8 (60)–8 (68) | |||||||
Asot Karagjan Alekszandr Abusahmetov Alekszandr Mozsajev Borisz Lukomszkij Volodimir Szmirnov | Párbajtőr, csapat | 2. csoport Lengyelország (POL) | 1. | Nagy-Britannia (GBR) 9–2 | Franciaország (FRA) 3–9 | Bronzmérkőzés Románia (ROM) 9–5 | |||||||
Viktor Szigyak Volodimir Nazlimov Viktor Krovopuszkov Mihail Burcev Mikalaj Aljohin | Kard, csapat | 1. csoport | 1. | erőnyerő | Magyarország (HUN) 8–6 | Olaszország (ITA) 9–2 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Nailja Giljazova | Tőr, egyéni | 3. csoport Susanna Batazzi (ITA) | 3. | 2. csoport Mandy Niklaus (GDR) | 2. | Stahl Jencsik Katalin (ROM) V | Gabriele Janke (GDR) GY | Pascale Trinquet-Hachin (FRA) V | kiesett | 9. | |||
Jelena Belova | 2. csoport Suzana Ardeleanu (ROM) | 1. | 3. csoport Mitzi Ferguson (AUS) | 2. | Tordasi Ildikó (HUN) V | Clara Alfonso (CUB) GY | Katarína Lokšová-Ráczová (TCH) V | kiesett | 9. | ||||
Valentyina Szidorova | 1. csoport Ann Brannon (GBR) | 3. | 1. csoport Katarína Lokšová-Ráczová (TCH) | 2. | Barbara Wysoczańska (POL) V | Mandy Niklaus (GDR) V | kiesett | 13. | |||||
Valentyina Szidorova Nailja Giljazova Jelena Belova Iirina Usakova Larisza Cagarajeva | Tőr, csapat | 2. csoport Olaszország (ITA) | 1. | erőnyerő | Lengyelország (POL) 9–3 | Franciaország (FRA) 6–9 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 3 | 0 | 0 | 24 | 10 | +14 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 2 | 0 | 1 | 15 | 11 | +4 | 4 |
Olaszország (ITA) | 3 | 0 | 1 | 2 | 14 | 17 | –3 | 1 |
Svédország (SWE) | 3 | 0 | 1 | 2 | 8 | 23 | –15 | 1 |
1980. július 20. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 8–6 | Olaszország (ITA) | |
(4–3, 1–1, 1–2, 2–0) | ||||
1980. július 21. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 4–3 | Spanyolország (ESP) | |
(0–1, 2–0, 0–1, 2–1) | ||||
1980. július 22. 12:00 | Svédország (SWE) | 1–12 | Szovjetunió (URS) | |
(0–3, 1–2, 0–4, 0–3) | ||||
- Döntő csoportkör
1980. július 24. 16:00 | Magyarország (HUN) | 4–5 | Szovjetunió (URS) | |
(2–2, 1–1, 1–2, 0–0) | ||||
1980. július 25. 18:00 | Szovjetunió (URS) | 6–2 | Spanyolország (ESP) | |
(1–0, 1–1, 3–1, 1–0) | ||||
1980. július 26. 18:00 | Szovjetunió (URS) | 8–5 | Kuba (CUB) | |
(1–1, 1–1, 3–1, 3–2) | ||||
1980. július 28. 17:00 | Hollandia (HOL) | 3–7 | Szovjetunió (URS) | |
(0–1, 1–1, 1–3, 1–2) | ||||
1980. július 29. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 8–7 | Jugoszlávia (YUG) | |
(3–2, 2–2, 1–0, 2–3) | ||||
- Végeredmény
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 34 | 21 | +13 | 10 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 34 | 32 | +2 | 7 |
Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 0 | 2 | 32 | 30 | +2 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 28 | 31 | –3 | 4 |
Kuba (CUB) | 5 | 0 | 2 | 3 | 31 | 38 | –7 | 2 |
Hollandia (HOL) | 5 | 0 | 1 | 4 | 26 | 33 | –7 | 1 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Források
- Soviet Union at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Oroszország-portál
- Olimpiaportál