Dél-Korea a 2020. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Dél-Korea zászlaja | |||||
NOB-országkód: KOR | |||||
OOB | Dél-koreai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2020. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 235 fő 30 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Kim Jongjong (Kim Yeon-gyeong) és Han Szonu (Han Seonwoo)[1] | ||||
Záróünnepség | Cson Ungthe (Jeon Woong-tae)[2] | ||||
Érmek 16. helyezés |
| ||||
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Korea |
Dél-Korea a japán Tokióban megrendezett 2020. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete. Az országot az olimpián 30 sportágban 235 sportoló képviselte, akik 20 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|---|
1 Arany | Kim Dzsedok (Kim Je-deok) An Szan (An San) | Íjászat | Vegyes csapat | július 24. |
1 Arany | An Szan (An San) Csang Minhi (Jang Min-hee) Kang Cshejong (Kang Chae-young) | Íjászat | Női csapat | július 25. |
1 Arany | Kim Udzsin (Kim Woo-jin) O Dzsinhjok (O Jin-hyeok) Kim Dzsedok (Kim Je-deok) | Íjászat | Férfi csapat | július 26. |
1 Arany | O Szanguk (Oh Sang-uk) Kim Dzsunho (Kim Junho) Kim Dzsonghvan (Kim Jonghwan) Ku Bongil (Gu Bon-gil) | Vívás | Kard, csapat | július 28. |
1 Arany | An Szan (An San) | Íjászat | Női egyéni | július 30. |
1 Arany | Sin Dzsehvan (Shin Je-hwan) | Torna | Ugrás | augusztus 2. |
2 Ezüst | Cshö Indzsong (Choi In-jeong) Kang Jongmi (Kang Young-mi) I Hjein (Lee Hye-in) Szong Szera (Song Se-ra) | Vívás | Párbajtőr, csapat | július 27. |
2 Ezüst | I Dabin (Lee Da-bin) | Taekwondo | Női nehézsúly | július 27. |
2 Ezüst | Cso Guham (Cho Gu-ham) | Cselgáncs | Férfi 100 k | július 29. |
2 Ezüst | Kim Mindzsong (Kim Min-jeong) | Sportlövészet | Női sportpisztoly (25 m) | július 30. |
3 Bronz | Kim Dzsonghvan (Kim Jeong-hwan) | Vívás | Kard, egyéni | július 24. |
3 Bronz | Csang Dzsun (Jang Jun) | Taekwondo | Férfi légsúly | július 24. |
3 Bronz | An Baul | Cselgáncs | Férfi 66 kg | július 25. |
3 Bronz | An Cshangnim (An Changrim) | Cselgáncs | Férfi 73 kg | július 26. |
3 Bronz | In Gjodon (In Gyodon) | Taekwondo | Férfi nehézsúly | július 27. |
3 Bronz | Pak Szangjong (Park Sang-yeong) Ma Szegon (Ma Se-geon) Szong Dzseho (Song Jae-ho) Kvon Jongdzsun (Kweon Young-jun) | Vívás | Párbajtőr, csapat | július 30. |
3 Bronz | Kim Dzsijon (Kim Ji-yeon) Jun Dzsiszu (Yoon Ji-su) Cshö Szujon (Choi Soo-yeon) Szo Dzsijon (Seo Ji-yeon) | Vívás | Kard, csapat | július 31. |
3 Bronz | Jo Szodzsong (Yeo Seo-jeong) | Torna | Ugrás | augusztus 1. |
3 Bronz | Kim Szojong (Kim So-yeong) Kong Hijong (Kong Hee-yong) | Tollaslabda | Női páros | augusztus 2. |
3 Bronz | Cson Ungthe (Jeon Ung-tae) | Öttusa | Férfi egyéni | augusztus 7. |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Baseball
Bővebben: Baseball a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rju Hanszu (Ryu Han-su) | 67 kg | Abdelmalek Merabet (ALG) 7–6 | Mohamed Ibrahim El-Sayed (EGY) 6–7 | kiesett | 7. | ||||
Kim Minszok (Kim Min-seok) | 130 kg | Amin Mirzazadeh (IRI) 0–6 | kiesett | 14. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jeong Hye-jeong | Egypárevezős | 8:12,15 | 5. | 8:26,73 | 2. | 8:38,70 | 6. | C/D | 8:06,32 | 6. | D | 8:06,13 | 6. | 24. |
Golf
Bővebben: Golf a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Gyorsasági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Cso Gvanghi (Jo Gwang-hui) | Kajak egyes 200 m | 35,738 | 3. | 14. | 35,048 | 1. | 2. | 36,094 | 6. | 12. | B | 36,440 | 5. | 13. |
Karate
Bővebben: Karate a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör selejtező | Csoportkör rangsoroló | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek pont | Saját pont | Hely. | Ellenfelek pont | Saját pont | Hely. | Ellenfél pont | Saját pont | Ellenfél pont | Saját pont | |||
Park Hee-jun | Kata | A csoport Damián Quintero (ESP) 27,37 Ariel Torres (USA) 26,19 Ilja Smorguner (GER) 24,56 Mohammad Al-Mosawi (KUW) 24,28 | 25,62 | 3. | A csoport Damián Quintero (ESP) 27,28 Ariel Torres (USA) 26,46 | 25,98 | 3. | Ali Sofuoğlu (TUR) 27,26 | 26,14 | 5. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Pálya-kerékpározás
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spanyolország (ESP) | 3 | 3 | 0 | 234 | 205 | +29 | 6 | Negyeddöntő |
2. | Szerbia (SRB) | 3 | 2 | 1 | 207 | 214 | −7 | 5 | |
3. | Kanada (CAN) | 3 | 1 | 2 | 208 | 201 | +7 | 4 | |
4. | Dél-Korea (KOR) | 3 | 0 | 3 | 183 | 212 | −29 | 3 |
Forrás: FIBA
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni pontkülönbség; 4) egymás ellen szerzett pontok.
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni pontkülönbség; 4) egymás ellen szerzett pontok.
2021. július 26. 10:00 (3:00) | Dél-Korea (KOR) | 69–73 | Spanyolország (ESP) | Saitama Super Arena, Szaitama Játékvezetők: Ferdinand Pascual (PHI), Andreia Silva (BRA), Kingsley Ojeaburu (NGR) |
(15–16, 20–17, 18–21, 16–19) Jegyzőkönyv | ||||
Kang 26 | Pont | Ndour 28 | ||
Pak Csiszu (Park Ji-su) 10 | Lepattanó | Gil 14 | ||
Pak Hjedzsin (Park Hye-jin) 5 | Gólpassz | Ouviña 8 |
2021. július 29. 10:00 (3:00) | Kanada (CAN) | 74–53 | Dél-Korea (KOR) | Saitama Super Arena, Szaitama Játékvezetők: Amy Bonner (USA), James Boyer (AUS), Gizella Györgyi (NOR) |
(16–15, 17–13, 16–11, 25–14) Jegyzőkönyv | ||||
Carleton 18 | Pont | Pak Csiszu (Park Ji-su) 15 | ||
Achonwa 10 | Lepattanó | Pak Csiszu (Park Ji-su) 11 | ||
Achonwa 5 | Gólpassz | három játékos 3 |
2021. augusztus 1. 21:00 (14:00) | Dél-Korea (KOR) | 61–65 | Szerbia (SRB) | Saitama Super Arena, Szaitama Játékvezetők: Ferdinand Pascual (PHI), Amy Bonner (USA), Andreia Silva (BRA) |
(10–17, 14–15, 20–18, 17–15) Jegyzőkönyv | ||||
Pak Csihjon (park Ji-hyeon) 17 | Pont | Crvendakić 15 | ||
Pak Csiszu (Park Ji-su) 11 | Lepattanó | Vasić 10 | ||
Pak Csiszu (Park Ji-su), Pak Csihjon (Park Ji-hyeon) 5 | Gólpassz | három játékos 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 10. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csop. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Kim Dongszon (Kim Dong-seon) | Belstaff | Egyéni | A | 63,447 | 8. | kiesett | 63,447 | 55. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Im Ae-ji | Pehelysúly | erőnyerő | Skye Nicolson (AUS) 1–4 | kiesett | 9. | ||
Oh Yeon-ji | Könnyűsúly | erőnyerő | Mira Potkonen (FIN) 1–4 | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Rögbi
Bővebben: Rögbi a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi rögbitorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi rögbi-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Csoportharmadikként bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Új-Zéland (NZL) | 3 | 3 | 0 | 0 | 99 | 31 | +68 | 9 |
Argentína (ARG) | 3 | 2 | 0 | 1 | 99 | 54 | +45 | 7 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 1 | 0 | 2 | 73 | 48 | +25 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 3 | 0 | 0 | 3 | 10 | 148 | –138 | 3 |
2021. július 26. 10:00 (3:00) | Új-Zéland (NZL) | 50–5 | Dél-Korea (KOR) | Ajinomoto Stadion, Tokió | ||
(14–5) |
2021. július 26. 18:00 (11:00) | Ausztrália (AUS) | 42–5 | Dél-Korea (KOR) | Ajinomoto Stadion, Tokió | ||
(21–0) |
2021. július 27. 10:00 (3:00) | Argentína (ARG) | 56–0 | Dél-Korea (KOR) | Ajinomoto Stadion, Tokió | ||
(28–0) |
- A 9–12. helyért
2021. július 27. 16:30 (9:30) | Írország (IRL) | 31–0 | Dél-Korea (KOR) | Ajinomoto Stadion, Tokió | ||
(10–0) |
- A 11. helyért
2021. július 28. 9:00 (2:00) | Dél-Korea (KOR) | 19–31 | Japán (JPN) | Ajinomoto Stadion, Tokió | ||
(12–19) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 12. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Sportmászás
Bővebben: Sportmászás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ho Gvanghi (Heo Kwang-hee) | Férfi egyes | A csoport Timothy Lam (USA) 21–10, 21–15 Momota Kento (JPN) 21–15, 21–19 | 1. | erőnyerő | Kevin Cordón (GUA) 13–21, 18–21 | kiesett | 5. | ||
Choi Sol-gyu Seo Seung-jae | Férfi páros | D csoport Malajzia (MAS) Aaron Chia Soh Wooi Yik 22–24, 15–21 Kanada (CAN) Jason Ho-Shue Nyl Yakura 21–14, 21–8 Indonézia (INA) Muhammad Ahsan Hendra Setiawan] 12–21, 21–19, 18–21 | 3. | kiesett | 9. | ||||
Kim Gaun (Kim Ga-eun) | Női egyes | K csoport Haramara Gaitán (MEX) 21–14, 21–9 Yeo Jia Min (SIN) 21–13, 21–14 | 1. | Jamagucsi Akane (JPN) 17–21, 18–21 | kiesett | 9. | |||
An Se-young | C csoport Clara Azurmendi (ESP) 21–13, 21–8 Dorcas Ajoke Adesokan (NGR) 21–3, 21–6 | 1. | Busanan Ongbamrungphan (THA) 21–15, 21–15 | Csen Jün-fej (Chen Yufei) (CHN) 18–21, 19–21 | kiesett | 5. | |||
Kong Hijong (Kong Hee-yong) Kim Szojong (Kim So-yeong) | Női páros | D csoport Bulgária (BUL) Gabriela Stoeva Stefani Stoeva 21–23, 21–12, 23–21 Thaiföld (THA) Jongkolphan Kititharakul Rawinda Prajongjai 21–19, 24–22 Kína (CHN) Csen Csing-csen (Chen Qingchen) Csia Ji-fan (Jia Yifan) 21–19, 16–21, 14–21 | 2. | Japán (JPN) Macumoto Maju Nagahara Vakana 21–14, 14–21, 28–26 | Kína (CHN) Csen Csing-csen (Chen Qingchen) Csia Ji-fan (Jia Yifan) 15–21, 11–21 | Dél-Korea (KOR) I Szohi (Lee So-hui) Sin Szungcshan (Shin Seung-chan) 21–10, 21–17 | |||
I Szohi (Lee So-hui) Sin Szungcshan (Shin Seung-chan) | C csoport Ausztrália (AUS) Setyana Mapasa Gronya Somerville 21–9, 21–6 Dánia (DEN) Maiken Fruergaard Sara Thygesen 21–15, 19–21, 20–22 Kína (CHN) Du Yue Li Yinhui 21–19, 21–12 | 1. | Hollandia (NED) Selena Piek Cheryl Seinen 21–8, 21–17 | Indonézia (INA) Greysia Polii Apriyani Rahayu 19–21, 17–21 | Dél-Korea (KOR) Kong Hijong (Kong Hee-yong) Kim Szojong (Kim So-yeong) 10–21, 17–21 | 4. | |||
Seo Seung-jae Chae Yoo-jung | Vegyes páros | A csoport Hollandia (NED) Robin Tabeling Selena Piek 16–21, 21–15, 21–11 Egyiptom (EGY) Adham Hatem Elgamal Doha Hany 21–7, 21–3 Kína (CHN) Cseng Sze-vej (Zheng Siwei) Huang Ja-csiung (Huang Yaqiong) 14–21, 17–21 | 2. | Kína (CHN) Vang Ji-lü (Wang Yilyu) Huang Tung-ping (Huang Dongping) 9–21, 16–21 | kiesett | 5. |
Torna
Bővebben: Torna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Cho Won-woo | Szörfvitorlázás | 22 | 15 | 21 | 22 | 7 | (26) | 10 | 14 | 9 | 11 | 18 | 18 | kiesett | 167 | 17. |
Ha Dzsimin (Ha Jimin) | Laser | 20 | 8 | (26) | 7 | 7 | 10 | 6 | 14 | 10 | 6 | 10 | 98 | 7. | ||
Pak Konu Cso Szongmin | 470-es osztály | (17) | 16 | 14 | 15 | 3 | 17 | 15 | 14 | 1 | 9 | kiesett | 104 | 14. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Jegyzetek
- ↑ „Volleyball star Kim Yeon-koung, teen swimmer Hwang Sun-woo named S. Korean flag-bearers at Tokyo Olympics”, Yonhap News Agency, 2021. július 7.. [2021. július 11-i dátummal az eredetiből archiválva] (Hozzáférés: 2021. július 11.)
- ↑ „Jun makes Korean history in pentathlon”, The Korea Times, 2021. augusztus 8.. [2021. augusztus 8-i dátummal az eredetiből archiválva] (Hozzáférés: 2021. augusztus 8.)
Források
- Republic of Korea at the 2020 Summer Olympics. Olympedia. (Hozzáférés: 2021. augusztus 15.)
- Kelet-Ázsia-portál
- Korea-portál
- Olimpiaportál