Női 10 km-es sífutás a 2002. évi téli olimpiai játékokon
Női 10 km-es sífutás a XIX. téli olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Soldier Hollow síközpont | |||||||||
Dátum | február 12. | |||||||||
Versenyzők | 61 résztvevő 23 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Sífutás a 2002. évi téli olimpiai játékokon | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||||||||||||
Sablon:Sífutás a 2002. évi téli olimpiai játékokon
|
A 2002. évi téli olimpiai játékokon a sífutás női 10 km-es klasszikus stílusú versenyszámát február 12-én rendezték a Soldier Hollow síközpontban. Az aranyérmet a norvég Bente Skari-Martinsen nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar versenyző.
Ez a versenyszám 1988 után került újra a téli olimpia programjába. Az 1998-ban megrendezett 5 km-es távot váltotta fel.
Végeredmény
Az időeredmények másodpercben értendők.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő |
---|---|---|---|
1 Arany | Bente Skari-Martinsen | Norvégia (NOR) | 28:05,6 |
2 Ezüst | Julija Csepalova | Oroszország (RUS) | 28:09,9 |
3 Bronz | Stefania Belmondo | Olaszország (ITA) | 28:45,8 |
4. | Beckie Scott | Kanada (CAN) | 28:49,2 |
5. | Ljubov Jegorova | Oroszország (RUS) | 28:50,7 |
6. | Hilde Gjermundshaug Pedersen | Norvégia (NOR) | 28:56,2 |
7. | Satu Salonen | Finnország (FIN) | 29:02,3 |
8. | Petra Majdič | Szlovénia (SLO) | 29:03,9 |
9. | Anita Moen-Guidon | Norvégia (NOR) | 29:15,5 |
10. | Viola Bauer | Németország (GER) | 29:30,0 |
11. | Irina Taranenko-Terelja | Ukrajna (UKR) | 29:35,8 |
12. | Valentina Sevcsenko | Ukrajna (UKR) | 29:42,7 |
13. | Sara Renner | Kanada (CAN) | 29:46,7 |
14. | Szvjatlana Nahejkina | Fehéroroszország (BLR) | 29:48,4 |
15. | Natascia Leonardi Cortesi | Svájc (SUI) | 29:57,5 |
16. | Lina Andersson | Svédország (SWE) | 30:00,1 |
17. | Aurélie Perrillat-Collomb Storti | Franciaország (FRA) | 30:00,2 |
18. | Manuela Henkel | Németország (GER) | 30:00,5 |
19. | Elin Ek | Svédország (SWE) | 30:02,3 |
20. | Marianna Longa | Olaszország (ITA) | 30:04,0 |
21. | Szvetlana Siskina-Malahova | Kazahsztán (KAZ) | 30:06,7 |
22. | Jenny Olsson | Svédország (SWE) | 30:09,5 |
23. | Milaine Thériault | Kanada (CAN) | 30:12,6 |
24. | Okszana Jackaja | Kazahsztán (KAZ) | 30:13,9 |
25. | Tina Bay | Norvégia (NOR) | 30:16,3 |
26. | Kamila Rajdlová | Csehország (CZE) | 30:17,9 |
27. | Vera Zjatikova | Fehéroroszország (BLR) | 30:20,5 |
28. | Kati Sundqvist-Venäläinen | Finnország (FIN) | 30:24,0 |
29. | Jelena Antonova | Kazahsztán (KAZ) | 30:27,3 |
30. | Nataša Lačen | Szlovénia (SLO) | 30:31,3 |
31. | Jokojama Szumiko | Japán (JPN) | 30:32,3 |
32. | Goto Kanok | Japán (JPN) | 30:36,6 |
33. | Szvetlana Desevih | Kazahsztán (KAZ) | 30:39,2 |
34. | Antonella Confortola-Wyatt | Olaszország (ITA) | 30:42,2 |
35. | Natallja Zjatikova | Fehéroroszország (BLR) | 30:44,2 |
36. | Wendy Wagner | Egyesült Államok (USA) | 30:50,7 |
37. | Annmari Viljanmaa | Finnország (FIN) | 30:51,8 |
38. | Nina Kemppel | Egyesült Államok (USA) | 30:51,9 |
39. | Cristina Paluselli | Olaszország (ITA) | 30:59,4 |
40. | Anna Dahlberg-Olsson | Svédország (SWE) | 31:01,7 |
41. | Olena Rogyina | Ukrajna (UKR) | 31:07,4 |
42. | Katrin Šmigun | Észtország (EST) | 31:10,2 |
43. | Alena Kaluhina | Fehéroroszország (BLR) | 31:10,9 |
44. | Hou Yuxia | Kína (CHN) | 31:30,6 |
45. | Jaime Fortier | Kanada (CAN) | 31:42,1 |
46. | Jaroslava Bukvajová | Szlovákia (SVK) | 31:50,5 |
47. | Nacumi Madoka | Japán (JPN) | 31:54,1 |
48. | Otaka Tomomi | Japán (JPN) | 32:27,9 |
49. | Ilona Bublová | Csehország (CZE) | 32:32,8 |
50. | Luan Zhengrong | Kína (CHN) | 32:35,3 |
51. | Piret Niglas | Észtország (EST) | 32:49,1 |
52. | Tessa Benoit | Egyesült Államok (USA) | 33:09,1 |
53. | Aelin Peterson | Egyesült Államok (USA) | 33:18,9 |
54. | Lee Chae-Won | Dél-Korea (KOR) | 34:04,1 |
55. | Maja Kezele | Horvátország (CRO) | 34:10,8 |
56. | Margarita Nikoljan | Örményország (ARM) | 38:16,4 |
57. | Franziska Becskehazy | Brazília (BRA) | 46:46,0 |
– | Laurence Rochat | Svájc (SUI) | nem ért célba |
– | Kristina Šmigun-Vähi | Észtország (EST) | nem ért célba |
– | Olga Danyilova | Oroszország (RUS) | kizárták |
– | Larisza Lazutyina | Oroszország (RUS) | kizárták |
Források
- Cross Country Skiing 10km Women Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- 10 kilometres, Classical, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap