Oostenrijk op de Olympische Zomerspelen 1984
Oostenrijk op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Oostenrijk | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | AUT | |||||||||||||||||||||
NOC | Österreichisches Olympisches Comité (de) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Oostenrijk op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Oostenrijk op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Oostenrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles, Verenigde Staten.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Judo | Peter Seisenbacher | -86kg (m) | 1 |
Schietsport | Andreas Kronthaler | 10m luchtgeweer (m) | 2 |
Judo | Josef Reiter | -65kg (m) | 3 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Thomas Futterknecht | 400m horden (m) | 18e | serie 1: 4de in 50,25 |
Gerhard Hartmann | marathon (m) | DNF | niet gefinisht |
Martin Toporek | 20km snelwandelen (m) | 29e | 1:33.58 |
Erwin Weitzl | kogelstoten (m) | 13e | kwalificatie groep B: 7de met 18,96m |
Hans Lindner | kogelslingeren (m) | 12e | kwalificatie groep A: 6de met 71,28m |
Georg Werthner | tienkamp (m) | 9e | 100m: 18de in 11,41 verspringen: 15de met 6,96m kogelstoten: 12de met 13,80m hoogspringen: 14de met 1,94m 400m: 15de in 49,44 110m horden: 16de in 15,36 discuswerpen: 17de met 41,18m polsstokhoogspringen: 7de met 4,70m speerwerpen: 1ste met 76,96m 1500m: 1ste in 4.16,41 totaal: 8012 punten |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Konrad König | -67kg (m) | 17e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van TUN Refai: scheidsrechterlijke beslissing |
Olaf Mayer | +91kg (m) | 9e | 1ste ronde: V van FRG Hussing: 0-5 |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ursula Valenta | individueel (v) | 32e | 1ste ronde: 25ste met 1215 punten 2de ronde: 33ste met 1180 punten totaal: 2395 punten |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gregor Bialowas | -67,5kg (m) | 11e | trekken: 11de met 122,5kg stoten: 11de met 160kg totaal: 282,5kg |
Roman Kainz | -75kg (m) | DNF | trekken: 9de met 137,5kg stoten: geen geldige poging |
Erich Seidl | -67,5kg (m) | DNF | trekken: 8ste met 150kg stoten: geen geldige poging |
Josef Span | 9e | trekken: 8ste met 150kg stoten: 9de met 192,5kg totaal: 342,5kg | |
Franz Langthaler | -100kg (m) | 6e | trekken: 4de met 162,5kg stoten: 8ste met 187,5kg totaal: 350kg |
Stefan Laggner | +110kg (m) | DSQ | stoten: 4de met 215kg totaal: 385kg |
Handbal
Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Milena Foltýnová-Gschiessl Gabriele Gebauer Karin Hillinger Ulrike Huber Martina Neubauer Gudrun Neunteufel Ulrike Popp Karin Prokop Vesna Radović Silvia Steinbauer Maria Sykora Monika Unger Susanne Unger Elisabeth Zehetner Teresa Zielewicz | vrouwen | 6e | groepsfase: 6de V van Joegoslavië: 15-30 V van Zuid-Korea: 22-23 V van China: 16-21 V van Bondsrepubliek Duitsland: 17-18 V van Verenigde Staten: 21-25 |
Groepsfase | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Joegoslavië | 5 | 5 | 0 | 0 | 143 | 102 | +41 | 10 |
2 | Zuid-Korea | 5 | 3 | 1 | 1 | 125 | 119 | +6 | 7 |
3 | China | 5 | 2 | 1 | 2 | 112 | 115 | -3 | 5 |
4 | Bondsrepubliek Duitsland | 5 | 2 | 0 | 3 | 91 | 100 | -9 | 4 |
5 | Verenigde Staten | 5 | 2 | 0 | 3 | 114 | 123 | -9 | 4 |
6 | Oostenrijk | 5 | 0 | 0 | 5 | 91 | 117 | -26 | 0 |
Ronde | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|
Groepsfase | ||||
Los Angeles | Oostenrijk | 15-30 | Joegoslavië | |
Los Angeles | Oostenrijk | 22-23 | Zuid-Korea | |
Los Angeles | Oostenrijk | 16-21 | China | |
Los Angeles | Oostenrijk | 17-18 | Bondsrepubliek Duitsland | |
Los Angeles | Oostenrijk | 21-25 | Verenigde Staten |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Pepi Reiter | -65kg (m) | 3 | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van EGY Soubei: ippon 3de ronde: V van KOR Hwang: koka herkansingen: W van HKG Chong: ippon herkansingen 2: W van BRA Sano: ippon bronzen finale: W van ITA Rosati: yusei-gachi |
Thomas Haasmann | -78kg (m) | 20e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van SWE Kjellin: koka |
Peter Seisenbacher | -86kg (m) | 1 | 1ste ronde: W van YUG Lopatić: waza-ari 2de ronde: W van TPE Chang: ippon kwartfinale: W van JPN Nose: ippon halve finale: W van FRA Canu: ippon finale: W van USA Berland: ippon |
Robert Köstenberger | -95kg (m) | 13e | 1ste ronde: W van FRA Vachon: yusei-gachi 2de ronde: V van ITA Fazi: waza-ari |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Werner Bachmayer Wolfgang Hartl | K-2 500m (m) | 9e | serie 1: 4de in 1.38,00 herkansingen: 1ste in 1.40,12 halve finale 1: 3de in 1.37,79 finale: 9de in 1.37,05 |
K-2 1000m (m) | 11e | serie 1: 3de in 3.31,58 halve finale 2: 4de in 3.31,60 |
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Michael Billwein | individueel (m) | 32e | paardensport: 7de met 30 strafpunten schermen: 42ste met 21 overwinningen zwemmen: 37ste in 3.39,776 schietsport: 24ste met 190 punten atletiek: 37ste in 14.17,83 totaal: 4760 punten |
Ingo Peirits | 51e | paardensport: niet gefinisht schermen: 24ste met 26 overwinningen zwemmen: 41ste in 3.44,036 schietsport: 40ste met 186 punten atletiek: 36ste in 14.15,62 totaal: 3682 punten | |
Horst Stocker | 52e | paardensport: niet gefinisht schermen: 38ste met 23 overwinningen zwemmen: 48ste in 3.51,498 schietsport: 45ste met 182 punten atletiek: 41ste in 14.25,58 totaal: 3432 punten | |
Michael Billwein Ingo Peirits Horst Stocker | team (m) | 17e | paardensport: 17de met 1070 punten schermen: 13de met 2154 punten zwemmen: 14de met 3220 punten schietsport: 13de met 2472 punten atletiek: 13de met 2958 punten totaal: 11874 punten |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
Peter Ebinger | individueel | 29e | kwalificatie: 29ste met 1434 punten |
Elisabeth Max-Theurer | 11e | kwalificatie: 10de met 1556 punten finale: 11de met 1214 punten | |
Christa Winkel | 21e | kwalificatie: 31ste met 1401 punten | |
Peter Ebinger Elisabeth Max-Theurer Christa Winkel | team | 9e | 4391 punten |
Springconcours | |||
Hugo Simon | individueel | 22e | 1ste ronde: 15de met 12 strafpunten 2de ronde: 23ste met 16 strafpunten totaal: 28 strafpunten |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Raimund Haberl | skiff (m) | 8e | serie 3: 3de in 7.33,50 herkansingen: 2de in 7.26,12 halve finale 1: 6de in 7.38,48 finale B: 2de in 7.25,38 |
Wilfried Auerbach Thomas Linemayr | dubbel-twee (m) | 8e | serie 1: 4de in 6.43,10 herkansingen: 5de in 6.44,54 finale B: 1ste in 6.44,54 |
Astrid Unger | skiff (v) | 9e | serie 1: 4de in 3.54,96 herkansingen: 3de in 3.52,70 halve finale 2: 4de in 3.59,52 finale B: 3de in 3.53,08 |
Inge Niedermayer Vera Sommerbauer | dubbel-twee (v) | 7e | serie 2: 4de in 3.36,62 herkansingen: 5de in 3.36,62 finale B: 1ste in 3.26,20 |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hannes Lembacher | degen (m) | 35e | 1ste ronde groep 11: 3de V van FRA Riboud: 2-5 G van ITA Bellones: 5-5 W van NOR Vonen: 5-3 W van KUW Al-Khurafi: 5-4 V van HKG Cunningham: 3-5 2de ronde groep 7: 6de V van FRA Boisse: 0-5 V van USA Marx: 1-5 V van KOR Lee: 4-5 W van NZL Brill: 5-3 W van CHN Zong: 5-2 |
Arno Strohmeyer | 26e | 1ste ronde groep 7: 2de V van CHN Cui: 2-5 W van VEN Magallanes: 5-4 W van KSA Bubashit: 5-1 V van CAN Chouinard: 4-5 2de ronde groep 6: 4de V van FRA Lenglet: 2-5 W van EGY Mufrih: 5-3 W van FRG Pusch: 5-3 W van ARG Lucchetti: 5-3 V van KOR Yun: 1-5 | |
Robert Blaschka | floret (m) | 13e | 1ste ronde groep 1: 4de V van ITA Borella: 2-5 V van LIB Darricau: 3-5 W van BEL Joos: 5-4 V van KSA Ullah: 4-5 2de ronde groep 6: 1ste W van GBR Gosbee: 5-3 W van USA McCahey: 5-1 W van KUW Al-Awadhi: 5-4 V van JPN Umezawa: 3-5 3de ronde groep 2: 2de V van ITA Borella: 3-5 W van BEL Soumange: 5-3 W van CHN Liu: 5-1 W van ISR Eyal: 5-2 W van VEN Magallanes: 5-1 4de ronde: V van BEL Soumange: 3-10 herkansingen: V van ROU Kuki: 4-10 |
Georg Somloi | 29e | 1ste ronde groep 6: 4de V van CHN Liu: 1-5 V van FRG Hein: 4-5 W van GBR Bell: 5-0 W van TPE Lee: 5-3 V van KSA Al-Zawayed: 3-5 2de ronde groep 1: 4de V van FRG Gey: 1-5 V van FRA Pietruszka: 0-5 V van BEL Soumange: 4-5 W van JPN Shimokawa: 5-0 | |
Joachim Wendt | 17e | 1ste ronde groep 5: 3de V van FRG Gey: 0-5 W van VEN Magallanes: 3-5 W van PUR Díaz: 5-2 W van KUW Al-Ahmed: 5-2 W van ISV Kreglo: 5-2 2de ronde groep 8: 1ste W van BEL Joos: 5-2 W van GBR Harper: 5-2 W van ARG Turiace: 5-2 V van USA Lewison: 4-5 3de ronde groep 3: 5de V van FRG Behr: 4-5 V van JPN Umezawa: 2-5 V van ROU Kuki: 3-5 V van EGY El-Husseini: 4-5 W van BEL Joos: 5-3 | |
Joachim Wendt Dieter Kotlowski Georg Somloi Robert Blaschka Georg Loisel | floret team (m) | 4e | 1ste ronde groep 3: 2de V van Frankrijk: 4-9 W van Argentinië: 9-4 kwartfinale: W van België: 9-4 halve finale: V van Bondsrepubliek Duitsland: 3-9 bronzen finale: V van Frankrijk: 3-9 |
Hans Brandstätter | sabel (m) | 20e | 1ste ronde groep 1: 3de V van ITA Dalla Barba: 3-5 V van ROU Marin: 3-5 W van CAN Marcil: 5-0 V van FRG Scholz: 2-5 2de ronde groep 3: 2de V van ITA Marin: 3-5 W van ROU Marin: 5-3 W van CAN Marcil: 5-2 V van USA Lofton: 4-5 3de ronde groep 4: 6de V van FRG Scholz: 1-5 V van USA Mormando: 2-5 V van CHN Wang: 4-5 V van GBR Slade: 4-5 W van ROU Mustață: 5-2 |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gerhard Krimbacher | 10m luchtgeweer (m) | 28e | 573 punten: (95-99-96-99-97-97) |
Andreas Kronthaler | 2 | 587 punten: (100-98-97-97-97-98) | |
Lothar Heinrich | 50m geweer 3 houdingen (m) | 22e | 1139 punten: (390-381-368) |
Gerhard Krimbacher | 26e | 1135 punten: (386-380-369) | |
Lothar Heinrich | 50m geweer liggend (m) | 25e | 589 punten: (99-98-97-96-99-100) |
Vinzenz Schweighofer | 50m pistool (m) | 11e | 555 punten: (88-94-87-97-98-91) |
Gerhard Petritsch | 25m snelvuurpistool (m) | 11e | 589 punten: (294-295) |
Karin Bauer | 10m luchtgeweer (v) | 18e | 379 punten: (95-96-93-95) |
Gudrun Sinnhuber | 11e | 381 punten: (98-94-95-94) | |
Karin Bauer | 50m geweer 3 houdingen (v) | 15e | 564 punten: (191-191-182) |
Martin Burkert | skeet | 26e | 189 punten |
Nicky Szapáry | 13e | 192 punten | |
Ludwig Puser | trap | 14e | 185 punten |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Nicole Kreil | 3m plank (v) | 21e | voorronde: 21ste met 382,68 punten |
10m toren (v) | 20e | voorronde: 20ste met 277,92 punten |
Synchroonzwemmen
Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Eva-Maria Edinger | solo | 30e | figuren: 30ste met 81,150 punten |
Alexandra Worisch | 10e | figuren: 25ste met 84,383 punten kwalificatie: 10de met 173,383 punten | |
Eva-Maria Edinger Alexandra Worisch | duet | 30e | figuren: 10de met 82,767 punten kwalificatie: 10de met 171,367 punten |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Paul Popp | tijdrit (m) | 21e | 1.11,10 |
Karl Krenauer | individuele achtervolging (m) | 24e | kwalificatie: 24ste in 5.01,18 |
Paul Popp | puntenkoers (m) | 31e | halve finale 2: 19de met 1 punt |
Kurt Zellhofer | 33e | halve finale 1: 13de met 6 punten | |
Weg | |||
Paul Popp | wegwedstrijd (m) | DNF | niet gefinisht |
Johann Traxler | 49e | 5:22.17 | |
Helmut Wechselberger | 15e | 5:04.07 | |
Kurt Zellhofer | 34e | 5:15.27 | |
Karl Krenauer Johann Lienhart Peter Muckenhuber Helmut Wechselberger | ploegentijdrit (m) | 11e | 2:08.08 |
Hilde Dobiasch | wegwedstrijd (v) | 38e | 2:29.26 |
Johanna Hack | 26e | 2:20.42 |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrije stijl | |||
Günter Busarello | -82kg (m) | 9e | groep A: 5de V van FRG Trik: 1-3 W van FIN Ilomäki: 3-0 V van JPN Nagashima: 1-3 |
Edwin Lins | -90kg (m) | 11e | groep A: 6de V van USA Banach: 0-4 V van PAK Maruwala: 1-3 |
Grieks-Romeins | |||
Herbert Nigsch | -62kg (m) | 15e | groep B: 8ste V van MAR Loksairi: 1-3 V van FIN Lahtinen: 1-3 |
Dietmar Streitler | -68kg (m) | 5e | groep A: 3de W van JPN Nemoto: 3-1 W van TUR Koçak: 3-0 W van MAR Souaken: 3-1 V van ROU Negrişan: 0,5-3,5 V van YUG Lisjak: 1-3 5-6de plek: W van SYR Al-Nakdali: 3-1 |
Georg Marchl | -82kg (m) | 9e | groep B: 5de V van FRG Seibold: 0-3 W van JPN Moriyama: 3-0 V van YUG Petković: 0-3 |
Franz Marx | -90kg (m) | 8e | groep B: 4de V van FRA Court: 0,5-3,5 V van FRG Sachs: 1-3 |
Franz Pitschmann | -100kg (m) | 5e | groep A: 3de V van GRE Pikilidis: 1-3 V van ROU Andrei: 0-4 5-6de plek: W van FRG Gerdsmeier: 3-1 |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Björn Eybl | windglider (m) | 8e | 80,0 punten: (11-10- |
Gerhard Panuschka Manfred Panuschka | flying dutchman | 16e | 105,0 punten: (13-4-16-13- |
Norbert Petschel Walter Schlagbauer | tornado klasse | 12e | 88,0 punten: (9-9-10- |
Karl Ferstl Hubert Raudaschl | star klasse | 5e | 53,4 punten: (6- |
Michael Farthofer Christian Höller Richard Höller | soling klasse | 15e | 113,0 punten: (12-11-14-14-11- |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alexander Pilhatsch | 100m vrije slag (m) | 25e | serie 1: 3de in 52,25 |
100m rugslag (m) | DNS | serie 2: niet gestart | |
Thomas Böhm | 100m schoolslag (m) | 13e | serie 1: 2de in 1.04,60 (NR) finale B: 5de in 1.04,99 |
Gerhard Prohaska | 30e | serie 7: 5de in 1.06,41 | |
Thomas Böhm | 200m schoolslag (m) | 14e | serie 4: 3de in 2.22,17 finale B: 6de in 2.22,09 |
Gerhard Prohaska | 30e | serie 1: 5de in 2.27,85 | |
Alexander Pilhatsch | 200m wisselslag (m) | DNS | serie 3: niet gestart |
Sonja Hausladen | 100m vlinderslag (v) | 15e | serie 4: 4de in 1.03,20 finale B: 7de in 1.03,37 |
Brigitte Wanderer | 23e | serie 2: 5de in 1.05,22 | |
Sonja Hausladen | 200m vlinderslag (v) | 7e | serie 1: 2de in 2.13,50 (NR) finale: 7de in 2.15,38 |
Brigitte Wanderer | 23e | serie 4: 5de in 2.21,16 | |
200m wisselslag (v) | 20e | serie 2: 5de in 2.26,85 | |
Monika Bayer | 400m wisselslag (v) | 17e | serie 2: 7de in 5.05,61 |
Sonja Hausladen | 1e | serie 2: 4de in 4.58,68 finale B: 5de in 4.57,78 (NR) |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) The Los Angeles Olympic Organizing Committee (1985). Official Report of the Games of the XXIIIrd Olympiad Los Angeles, 1984, Verenigde Staten. ISBN 0961451203. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1984; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4, deel 5 en deel 6.
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité