U23-EM i friidrett 2007
U23-EM i friidrett 2007 var den 6. utgaven av dette toårlige friidrettsmesterskapet for europeiske utøvere under 23 år. Det ble arrangert på Gyulai István Athletic Stadium i Debrecen i Ungarn fra 12. til 15. juli 2007.
Resultater
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Simeon Williamson Storbritannia | 10,10 | Craig Pickering Storbritannia | 10,14 | Martial Mbandjock Frankrike | 10,27 |
200 meter | Visa Hongisto Finland | 20,84 | Vojtech Šulc Tsjekkia | 20,91 | Rikki Fifton Storbritannia | 21,02 |
400 meter | Denis Aleksejev Russland | 45,69 | Željko Vincek Kroatia | 45,69 | Kacper Kozłowski Polen | 45,86 |
800 meter | Marcin Lewandowski Polen | 1:49,94 | Oleksandr Osmolovych Ukraina | 1:50,21 | Abdesslam Merabet Frankrike | 1:50,31 |
1500 meter | Álvaro Rodriguez Spania | 3:44,00 | Yohan Durand Frankrike | 3:44,38 | Barnabás Bene Ungarn | 3:44,47 |
5000 meter | Noureddine Smaïl Frankrike | 13:53,15 | Andrej Safronov Russland | 13:54,04 | Kemal Koyuncu Tyrkia | 13:54,32 |
10.000 meter | Anatolij Rybakov Russland | 29:09,89 | Michel Butter Nederland | 29:12,95 | Daniele Meucci Italia | 29:18,26 |
110 meter hekk | Konstadinos Douvalidis Hellas | 13,49 | Adrien Deghelt Belgia | 13,59 | Emanuele Abate Italia | 13,66 |
400 meter hekk | Dai Greene Storbritannia | 49,58 | Fadil Bellaabouss Frankrike | 49,58 | Milan Kotur Kroatia | 50,14 |
3000 meter hinder | Mahiedine Mekhissi Frankrike | 8:33,91 | Ildar Minshin Russland | 8:34,27 | Balázs Ott Ungarn | 8:35,04 |
20 km kappgang | Valeriy Borchin Russland | 1:20:43 | Andrey Krivov Russland | 1:21:51 | Sergey Bakulin Russland | 1:23:33 |
4 × 100 meter stafett | Storbritannia Ryan Scott Craig Pickering Rikki Fifton James Ellington | 38,95 | Portugal Dany Gonçalves Arnaldo Abrantes Ricardo Martins Yazaldes Nascimento | 39,37 | Finland Hannu Hämäläinen Visa Hongisto Rami Jokinen Jonathan Åstrand | 39,53 |
4 × 400 meter stafett | Russland Maksim Dyldin Denis Alekseyev Artem Sergeyenkov Anton Kokorin | 3:02,13 | Polen Grzegorz Klimczyk Patryk Baranowski Piotr Dąbrowski Kacper Kozłowski | 3:04,76 | Tyskland Jonas Plass Florian Schwalm Matthias Bos Martin Grothkopp | 3:05,25 |
Høydehopp | Linus Thörnblad Sverige | 2,24 m | Benjamin Lauckner Tyskland | 2,21 m | Jussi Viita Finland | 2,21 m |
Stavsprang | Pavel Prokopenko Russland | 5,75 m | Jesper Fritz Sverige | 5,70 m | Denys Fedas Ukraina | 5,65 m |
Lengdehopp | Michał Rosiak Polen | 7,94 m | Petteri Lax Finland | 7,89 m | Roman Novotný Tsjekkia | 7,87 m |
Tresteg | Gary White Storbritannia | 16,33 m | Adrian Świderski Polen | 16,29 m | Yuriy Zhuravlyev Russland | 16,22 m |
Kulestøt | Jakub Giża Polen | 19,87 m | Luka Rujevic Serbia | 19,55 m | Aleksandr Grekov Ukraina | 19,13 m |
Diskos | Martin Wierig Tyskland | 61,10 m | Jan Marcell Tsjekkia | 58,48 m | Apostolos Parellis Kypros | 58,16 m |
Sleggekast | Yury Shayunou Belarus | 74,92 m | Kristóf Németh Ungarn | 72,56 m | Marcel Lomnicky Slovakia | 72,17 m |
Spydkast | Alexander Vieweg Tyskland | 79,56 m | Karlis Alainis Latvia | 76,83 m | Oleksandr Pyatnytsya Ukraina | 76,28 m |
Tikamp | Andrei Krauchanka Belarus | 8 492 pts | Pascal Behrenbruch Tyskland | 8 239 pts | Arkadiy Vasilyev Russland | 8 179 pts |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Verena Sailer Tyskland | 11,66 | Montell Douglas Storbritannia | 11,66 | Myriam Soumaré Frankrike | 11,68 |
200 meter | Yuliya Chermoshanskaya Russland | 23,19 | Nelly Banco Frankrike | 23,36 | Marta Jeschke Polen | 23,42 |
400 meter | Lyudmila Litvinova Russland | 51,25 | Olga Shulikova Russland | 51,57 | Kseniya Zadorina Russland | 51,78 |
800 meter | Mariya Shapayeva Russland | 2:00,86 | Élodie Guégan Frankrike | 2:01,26 | Vanja Perisic Kroatia | 2:01,34 |
1500 meter | Abby Westley Storbritannia | 4:15,48 | Lizi Brathwaite Storbritannia | 4:16,45 | Tatyana Beltyukova Russland | 4:16,49 |
5000 meter | Laura Kenney Storbritannia | 16:22,28 | Volha Minina Belarus | 16:27,31 | Marta Romo Spania | 16:29,56 |
10.000 meter | Volha Minina Belarus | 33:06,37 | Irina Sergejeva Russland | 33:08,69 | Alina Alekseyeva Russland | 33:09,63 |
100 meter hekk | Nevin Yanit Tyrkia | 12,90 | Christina Vukicevic Norge | 13,08 | Jessica Ennis Storbritannia | 13,09 |
400 meter hekk | Angela Morosanu Romania | 54,50 | Irina Obedina Russland | 55,19 | Zuzana Hejnova Tsjekkia | 55,93 |
3000 meter hinder | Katarzyna Kowalska Polen | 9:39,40 | Ancuta Bobocel Romania | 9:41,84 | Sara Moreira Portugal | 9:42,47 |
20 kilometer walk | Tatyana Shemyakina Russland | 1:28:48 | Svetlana Solovyova Russland | 1:33:58 | Olga Mikhaylova Russland | 1:34:41 |
4 × 100 meter stafett | Russland Yuna Mekhti-Zade Kseniya Vdovina Natalya Murinovich Yuliya Chermoshanskaya | 43,67 | Tyskland Anne-Kathrin Elbe Verena Sailer Mareike Peters Anne Möllinger | 43,75 | Polen Paulina Siemieniako Ewelina Klocek Marta Jeschke Iwona Brzezińska | 43,78 |
4 × 400 meter stafett | Russland Olga Shulikova Ksenia Zadorina Yelena Novikova Lyudmila Litvinova | 3:26,58 | Frankrike Marie-Angélique Lacordelle Symphora Béhi Virginie Michanol Thélia Sigère | 3:30,56 | Ukraina Hanna Platitsyna Kseniya Karandyuk Yuliya Irhina Oleksandra Peycheva | 3:33,90 |
Høydehopp | Svetlana Shkolina Russland | 1,92 m | Adonía Steryiou Hellas | 1,92 m | Ebba Jungmark Sverige | 1,89 m |
Stavsprang | Aleksandra Kiryashova Russland | 4,50 m | Anna Schultze Tyskland | 4,35 m | Anna Battke Tyskland | 4,35 m |
Lengdehopp | Anna Nazarova Russland | 6,81 m | Denisa Ščerbová Tsjekkia | 6,80 m | Jelena Sokolova Russland | 6,71 m |
Tresteg | Liliya Kulyk Ukraina | 14,39 m | Yekaterina Kayukova Russland | 14,11 m | Anastasiya Taranova Russland | 13,99 m |
Kulestøt | Irina Tarasova Russland | 18,26 m | Denise Hinrichs Tyskland | 17,56 m | Anna Avdeyeva Russland | 17,47 m |
Diskos † | Kateryna Karsak Ukraina | 64,40 m | Veronika Watzek Østerrike | 57,15 m | Svetlana Saykina Russland | 56,92 m |
Sleggekast | Maryia Smaliachkova Belarus | 69,34 m | Lenka Ledvinova Tsjekkia | 67,63 m | Nataliya Zolotukhina Ukraina | 67,00 m |
Spydkast | Linda Stahl Tyskland | 62,17 m | Annika Suthe Tyskland | 57,86 m | Madara Palameika Latvia | 57,07 m |
Heptathlon | Viktorija Zemaityte Litauen | 6 219 pts | Jolanda Keizer Nederland | 6 219 pts | Julia Mächtig Tyskland | 6 151 pts |
†: I diskos kom opprinnelig Darya Pishchalnikova fra Russland på 2.-plass (64,15 m), men ble diskvalifiser for brudd på dopingreglementet.[1]
Medaljeoversikt
Vertsnasjon
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Russland | 15 | 8 | 11 | 34 |
2 | Storbritannia | 6 | 3 | 2 | 11 |
3 | Tyskland | 4 | 6 | 3 | 13 |
4 | Polen | 4 | 2 | 3 | 9 |
5 | Belarus | 4 | 1 | 0 | 5 |
6 | Frankrike | 2 | 5 | 3 | 10 |
7 | Ukraina | 2 | 1 | 5 | 8 |
8 | Finland | 1 | 1 | 2 | 4 |
9 | Sverige | 1 | 1 | 1 | 3 |
10 | Hellas | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | Romania | 1 | 1 | 0 | 2 |
12 | Spania | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Tyrkia | 1 | 0 | 1 | 2 |
14 | Litauen | 1 | 0 | 0 | 1 |
15 | Tsjekkia | 0 | 4 | 2 | 6 |
16 | Nederland | 0 | 2 | 0 | 2 |
17 | Kroatia | 0 | 1 | 2 | 3 |
17 | Ungarn | 0 | 1 | 2 | 3 |
19 | Portugal | 0 | 1 | 1 | 2 |
19 | Latvia | 0 | 1 | 1 | 2 |
21 | Østerrike | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Belgia | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Norge | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Serbia | 0 | 1 | 0 | 1 |
25 | Italia | 0 | 0 | 2 | 2 |
26 | Kypros | 0 | 0 | 1 | 1 |
26 | Slovakia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 44 | 44 | 44 | 132 |
Deltakere
851 utøvere fra 44 land deltok.
|
|
|
|
Referanser
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata (arkivert)
- Resultater hos European Athletics
- Komplett Medaljeoversikt
Autoritetsdata