Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2010 – bieg na 1500 m kobiet
- Główny artykuł: Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2010.
Złoty medal | Kalkidan Gezahegne |
---|---|
Srebrny medal | Natalia Rodríguez |
Brązowy medal | Gelete Burka |
Bieg na 1500 m kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas 13. Halowych Mistrzostw Świata w hali Aspire Dome w Dosze.
Wymagane minimum A do udziału w mistrzostwach świata wynosiło 4:15,00 (uzyskane w hali), bądź - 4:32,00 (na stadionie)[1]. Eliminacje odbyły się 12 marca, a finał zaplanowano na ostatni dzień mistrzostw. W konkurencji tej startowała jedna reprezentantka Polski – Sylwia Ejdys.
Terminarz
Data | Godzina | Runda |
---|---|---|
12 marca 2010 | 16:30[2] | Eliminacje |
14 marca 2010 | 16:45[2] | Finał |
Rezultaty
Poz. - pozycja | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju |
PB - rekord życiowy | SB - najlepszy wynik w sezonie | X - próba spalona | – - pominięcie próby |
Eliminacje
W rundzie eliminacyjnej zawodniczki podzielono na dwie grupy. Do finału awansowały bezpośrednio 3 pierwsze zawodniczki z każdego biegu (Q) oraz dodatkowo 3, które we wszystkich pozostałych biegach uzyskały najlepsze czasy wśród przegranych (q).
Pozycja | Bieg | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Kalkidan Gezahegne | Etiopia | 4:08,91 | Q |
2 | 2 | Natalia Rodríguez | Hiszpania | 4:09,19 | Q |
3 | 2 | Sylwia Ejdys | Polska | 4:09,23 | Q |
4 | 2 | Erin Donohue | Stany Zjednoczone | 4:10,12 | q, PB |
5 | 1 | Gelete Burka | Etiopia | 4:12,08 | Q |
6 | 1 | Anna Alminowa | Rosja | 4:12,50 | Q |
7 | 1 | Sarah Bowman | Stany Zjednoczone | 4:12,91 | Q, PB |
8 | 2 | Natalla Karejewa | Białoruś | 4:12,91 | q |
9 | 1 | Helen Clitheroe | Wielka Brytania | 4:13,97 | q |
10 | 1 | Fanjanteino Félix | Francja | 4:14,62 | |
11 | 2 | Jewgienija Zołotowa | Rosja | 4:15,33 | |
12 | 1 | Irene Jelagat | Kenia | 4:15,63 | q |
13 | 2 | Kelly McNeice-Reid | Irlandia | 4:16,26 | |
14 | 2 | Charlotte Best | Wielka Brytania | 4:16,40 | |
15 | 2 | Nicole Edwards | Kanada | 4:16,46 | |
16 | 1 | Roseanne Galligan | Irlandia | 4:17,04 | |
17 | 1 | Ulrika Johansson | Szwecja | 4:22,94 | |
– | 1 | Eliane Saholinirina | Madagaskar | 9:99,99 !DNF |
Finał
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Kalkidan Gezahegne | Etiopia | 4:08,14 | ||
Natalia Rodríguez | Hiszpania | 4:08,30 | ||
Gelete Burka | Etiopia | 4:08,39 | ||
4 | Sylwia Ejdys | Polska | 4:09,24 | |
5 | Irene Jelagat | Kenia | 4:09,57 | PB |
6 | Erin Donohue | Stany Zjednoczone | 4:09,59 | PB |
7 | Helen Clitheroe | Wielka Brytania | 4:10,38 | |
8 | Sarah Bowman | Stany Zjednoczone | 4:10,72 | PB |
9 | Natalla Karejewa | Białoruś | 4:12,76 | |
DSQ | Anna Alminowa | Rosja | 4:09,81 |
Przypisy
Linki zewnętrzne
- Pełne wyniki konkurencji w bazie IAAF
- p
- d
- e
- p
- d
- e