Mistrzostwa Europy mikstów w curlingu
Mistrzostwa Europy mikstów w curlingu po raz pierwszy rozegrane zostały w 2005, w Andorze. Drużyna mikstów składa się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn.
Ostatnia edycja zawodów miała miejsce w 2014. Decyzją władz Światowej Federacji Curlingu postanowiono, począwszy od sezonu 2015/2016, zastąpić turniej mistrzostwami świata[1].
Wyniki
Rok | Kraj | Miasto | Liczba drużyn | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|---|
2005 | Andora | Andora | 23 | Finlandia Markku Uusipaavalniemi, Kirsi Nykänen, Teemu Salo, Tiina Kautonen | Szwecja Niklas Edin, Stina Viktorsson, Sebastian Kraupp, Anna Viktorsson | Niemcy Rainer Schöpp, Andrea Schöpp, Helmar Erlewein, Monika Wagner |
2006 | Włochy | Claut | 23 | Szkocja Tom Brewster, Jackie Lockhart, David Hay, Kim Brewster | Włochy Walter Bombassei, Chiara Olivieri, Davide Zandegiacomo, Sara Zandegiacomo, Marco Constantini, Elettra de Col | Rosja Aleksandr Kirkow, Daria Kozłowa, Dmitrij Abanin, Julia Swietowa, Andriej Drozdow, Angela Tuwajewa |
2007 | Hiszpania | Madryt | 24 | Walia Adrian Meikle, Lesley Carol, Andrew Tanner, Blair Hughes, Chris Wells | Dania Casper Storgaard Bossen, Mona Sylvest Nielsen, Kim Sylvest Nielsen, Lisa Sylvest Nielsen | Niemcy Rainer Schöpp, Andrea Schöpp, Sebastian Jacoby, Marie-Therese Rotter, Helmar Erlewein |
2008 | Austria | Kitzbühel | 23 | Niemcy Rainer Schöpp, Andrea Schöpp, Sebastian Jacoby, Melanie Robilliard, Monika Wagner, Helmar Erlewein | Czechy Jiří Snítil, Hana Synáčková, Martin Snítil, Karolína Pilařová, Kateřina Kobosilová, Sune Aaby Frederiksen | Szwecja Niklas Edin, Anna Hasselborg, Eric Carlsén, Sabina Kraupp |
2009 | Czechy | Praga | 24 | Szkocja Tom Brewster, Lynn Cameron, Colin Campbell, Michelle Silvera, Kim Brewster | Dania Joel Ostrowski, Camilla Jensen, Sören Jensen, Mona Sylvest Nielsen | Anglia Alan MacDougall, Lana Watson, Andrew Reed, Suzie Law |
2010 | Szkocja | Howwood | 24 | Szkocja David Edwards, Kerry Barr, Dillan Perras, Louise Wood | Szwajcaria Claudio Pätz, Gioia Öchsle, Sven Michel, Alina Pätz | Niemcy Rainer Schöpp, Andrea Schöpp, Florian Zahler, Imogen Oona Lehmann, Adolf Geiselhart |
2011 | Dania | Tårnby | 25 | Szwajcaria Thomas Lips, Manuella Siegrist, Martin Rios, Manuela Netzer-Kormann | Niemcy Alexander Baumann, Ann Kathrin Bastian, Manuel Walter, Katja Weisser, Sebastian Schweizer, Josephine Obermann | Czechy Kryštof Chaloupek, David Jirounek, Luisa Illková, Eliška Jalovcová, Tomáš Paul |
2012 | Turcja | Erzurum | 24 | Szkocja Ewan MacDonald, Eve Muirhead, Euan Byers, Karen Barthelemy | Szwecja Rickard Hallström, Elisabeth Norredahl, Fredrik Hallström, Catrin Bitén | Finlandia Aku Kauste, Sanna Puustinen, Pauli Jäämies, Oona Kauste |
2013 | Szkocja | Edynburg | 25 | Niemcy Andreas Kapp, Petra Tschetsch, Holger Höhne, Pia-Lisa Schöll, Almut Hege-Schöll | Szkocja Ewan MacDonald, Kay Adams, Euan Byers, Karen Barthelemy | Węgry György Nagy, Ildikó Szekeres, Zsolt Kiss, Ágnes Szentannai |
2014 | Dania | Tårnby | 25 | Szwecja Patric Mabergs, Isabella Wranå, Johannes Patz, Sofia Mabergs | Norwegia Steffen Walstad, Kristin Moen Skaslien, Magnus Nedregotten, Julie Kjær Molnar | Szwajcaria Martin Rios, Silvana Tirinzoni(skip), Romano Meier, Jenny Perret |
Klasyfikacja medalowa
Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|
Szkocja | 4 | 1 | - | 5 |
Niemcy | 2 | 1 | 3 | 6 |
Szwecja | 1 | 2 | 1 | 4 |
Szwajcaria | 1 | 1 | 1 | 2 |
Finlandia | 1 | - | 1 | 2 |
Walia | 1 | - | - | 1 |
Dania | - | 2 | - | 2 |
Czechy | - | 1 | 1 | 2 |
Norwegia | - | 1 | - | 1 |
Włochy | - | 1 | - | 1 |
Anglia | - | - | 1 | 1 |
Rosja | - | - | 1 | 1 |
Węgry | - | - | 1 | 1 |
Wyniki reprezentacji Polski
Rok | Klub | Miejsce | Skład |
---|---|---|---|
2005 | Media Curling Club Mix Media | 9-12 | Arkadiusz Detyniecki, Marta Szeliga-Frynia, Paweł Frynia, Marianna Das, Agnieszka Ogrodniczek, Paweł Burlewicz |
2006 | Media Curling Club Mix Media, Warszawa | 9-13 | Arkadiusz Detyniecki, Marta Szeliga-Frynia, Paweł Frynia, Marianna Das, Agnieszka Czaplicka, Wojciech Woyda |
2007 | City Curling Club Amber Yeti, Warszawa | 22 | Rafał Janowski, Małgorzata Janowska, Wojciech Ratajczak, Katarzyna Ratajczak, Krystyna Beniger, Tomasz Wołkow |
2008 | Media Curling Club Mix Media | 19 | Marta Szeliga-Frynia, Paweł Frynia, Marianna Das, Arkadiusz Detyniecki, Katarzyna Wicik, Tomasz Korolko |
2009 | Media Curling Club zRYMowana wiśnia | 20 | Rymwid Błaszczak, Magdalena Szyszko, Tomasz Kierzkowski, Magdalena Muskus, Magdalena Jagielska |
2010 | Polska nie wystawiła reprezentacji | ||
2011 | Polska nie wystawiła reprezentacji | ||
2012 | Polska nie wystawiła reprezentacji | ||
2013 | City Curling Club | 24 | Michał Janowski, Aneta Lipińska, Szymom Molski, Karolina Florek |
2014 | AZS Gliwice | 19 | Konrad Stych, Marta Pluta, Tomasz Pluta, Ewa Stych |
Przypisy
- ↑ WCF Annual General Assembly 2014 - 7 September. 2014-09-07. [dostęp 2014-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-17)]. (ang.).
- p
- d
- e
Świat | |
---|---|
Europa | |
Ameryka | |
Azja i Pacyfik | |
Nierozgrywane |
|